Za każdym razem gdy komórka w ciele człowieka się dzieli, nieuchronnie zbliża się do końca swojego życia. Dzieje się tak, ponieważ telomery (struktury znajdujące się na końcach chromosomów) stopniowo się skracają. Gdy staną się zbyt krótkie, kolejne podziały stają się niemożliwe a komórka nie jest w stanie się zregenerować. Skuteczne przedłużenie telomerów może dać ludziom szansę na znaczące przedłużenie naszego życia.
Naukowcom z Izraela udało się dokonać prawdziwego przełomu. Przedłużyli długość telomerów u 26 uczestników poddanych działaniu tlenoterapii hiperbarycznej (HBOT), polegającej na przebywaniu w komorze o podwyższonym ciśnieniu i oddychaniu czystym tlenem.
Po trzech miesiącach regularnych sesji w komorze ciśnieniowej telomery niektórych komórek wydłużyły się nawet o 20%. Oprócz tego, ilość komórek które wyczerpały już swój limit podziałów zmniejszyła się, sugerując poprawę ogólnej kondycji uczestników badania.
Odwiedź na facebooku: Terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej w Szczecinku
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
„Smart Stop” w Szczecinku.
Uważam, że nic tak skutecznie nie rozwiąże problemu jak sięgnięcie głęboko do portfela idiotów. Wchodzi na przejście, powoduje wypadek, z własnej kieszeni płaci za uszkodzenie pojazdu/pojazdów, z własnej kieszeni za ratownictwo, plus nawiązka na rzecz kierowcy za stres, powiedzmy 10 średnich krajowych plus nawiązka na dowolny cel publiczny, też ok 10 średnich krajowych. W momencie, kiedy sąd orzeka winę pieszego automatycznie uruchamiane są wszystkie te procedury. Jeden czy drugi idiota wejdzie na przejście, ale trzeci czy piąty już się zastanowi.
Gość
07:31, 2025-07-08
Nowe kontrole na granicach. Za ten błąd możesz zapłacić
W wypowiedziach polityków brakuje słowa.WARCHOLY
Xxxx
07:25, 2025-07-08
„Smart Stop” w Szczecinku.
Kiedyś ludzie myśleli samodzielnie, teraz trzeba malować wskazówki na chodniku. Ciekawie się ten świat rozwija...
Taa
06:58, 2025-07-08
Miasto przekaże 625 tys. zł na sprzęt dla szpitala
Najważniejsze że szpital się modernizuje. Dziękuję Burmistrzowi i Staroście za pilnowanie sprawy ochrony zdrowia w mieście.
Olo33
05:18, 2025-07-08
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz