Zamknij
REKLAMA

Jaką metodę płatności wybrać?

15:43, 26.03.2021 | r.
Skomentuj

Wygodna i szybka transakcja – na tym właśnie zależy klientom, którzy dokonują zakupów w sklepach internetowych. Dlatego – jako sprzedawca – nie możesz ograniczać się wyłącznie do przelewu tradycyjnego. Poznaj dostępne metody płatności i sprawdź, jakie najlepiej zintegrować ze swoim sklepem.

Szybka wysyłka zamówionego towaru jest jednym z czynników, które wpływają na wybór konkretnego sklepu internetowego. Tymczasem czas realizacji zamówienia uzależniony jest m.in. tego, czy wpłata za produkty została zaksięgowana. W przypadku przelewu tradycyjnego czas ten może się wydłużyć, dlatego warto zainteresować się szybkimi płatnościami online.

Dostępne metody szybkich płatności

Operatorzy płatności wychodzą naprzeciw oczekiwaniom sprzedawców i klientów, proponując szeroki wybór metod płatności. Jak wynika z informacji zawartych na stronie https://www.dotpay.pl/, można korzystać m.in. z:

  • płatności za pośrednictwem kart płatniczych, np. płatność one-click, płatności kartą przez telefon (IVR),
  • BLIK-a,
  • pay-by link.

Podstawą są przelewy online, będące obecnie jedną z najbardziej powszechnych metod płatności. Wynika to m.in. z tego, że większość banków udostępnia tego typu usługę.

Dużą popularnością cieszy się również BLIK, który umożliwia dokonywanie płatności za pośrednictwem smartphona. Jego zaletą jest nie tylko dostęp do płatności za zakupy internetowe. Pozwala na wypłacanie gotówki z bankomatów czy płatność w sklepach stacjonarnych.

Metody płatności, którymi się warto zainteresować

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, które metody płatności są najlepsze. Każda ma swoje plusy i minusy. Niewątpliwą przewagą ich wszystkich jest możliwość wygodnego dokonywania transakcji przez klienta i szybkie odnotowywanie płatności przez sprzedawcę.

Jeżeli więc prowadzisz sklep internetowy i chcesz zwiększyć liczbę klientów, musisz udostępnić im popularne metody płatności. Szybkie przelewy online, BLIK, płatności kartą płatniczą czy portfele elektroniczne wydają się być standardem we współczesnym świecie e-commerce.

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%