Zamknij

Pożyczki społecznościowe - wszystko co należy wiedzieć

15:05, 03.03.2021 r. Aktualizacja: 15:05, 03.03.2021
Skomentuj fot. materiał partnera fot. materiał partnera

W dzisiejszych czasach wiele podmiotów, niezależnie czy są to osoby fizyczne czy też osoby prowadzące działalność gospodarczą potrzebują dodatkowego źródła finansowania. Jednak niewiele z tych osób zdaje sobie sprawę, iż nie muszą one korzystać jedynie ze wsparcia finansowego jakie oferują banki lub inne instytucja pośrednictwa finansowego. Alternatywą dla tego rozwiązania są pożyczki społecznościowe zatem warto wiedzieć czym one są, kto może z nich skorzystać i dlaczego są warte uwagi.

Czym są pożyczki społecznościowe?

Zgodnie z definicją pożyczki społecznościowe to nic innego jak pożyczki, które udzielają osoby fizyczne lub prawne innym osobom. Innymi słowy w tej sytuacji nie ma potrzeby, by bank lub inna instytucja/pośrednik finansowy były potrzebne. Umowy pożyczki są skonstruowane podobnie jak w przypadku pożyczki bankowej jednak są znacznie bardziej klarowne, zrozumiałe i niekiedy udzielane na lepszych warunkach.

Pożyczki społecznościowe są bardzo popularne w krajach Europy Zachodniej oraz w Stanach Zjednoczonych. W Polsce dopiero zyskują swoją popularność jednak z roku na rok zdobywają coraz szersze grono zwolenników i osób z nich korzystających. Dzięki temu rynek ten znajduje się poza systemem bankowym co relatywnie stawia go w znacznie lepszym świetle aniżeli pożyczki i kredyty udzielane przez tradycyjne instytucje finansowe.

Dlaczego warto skorzystać z pożyczek społecznościowych?

Pożyczki społecznościowe same w sobie wiążą się z szeregiem zalet, które zarówno w krótkim jak i długim terminie będą przynosiły znaczące korzyści dla obu stron. Do owych zalet z pewnością zaliczają się:

  • szeroka dostępność - pożyczki społecznościowe są co prawda mniej reklamowane w Polsce ale równie łatwo dostępne co tradycyjne pożyczki w instytucjach finansowych. W Internecie powstaje coraz więcej platform społecznościowo-finansowych, w których użytkownicy mogą się ze sobą skontaktować oraz podjąć współpracę finansową;
  • formalności sprawdzone do minimum - w większości sytuacji formalności związane z pożyczką społecznościową są sprawdzone do minimum. Posiadając konkretny cel, na który środki mają zostać przeznaczone oraz podpisując prostą i zrozumiała umowę między obiema stronami można wykluczyć szereg innych kroków spotykanych w instytucjach finansowych;
  • możliwość dopasowania warunków trwania umowy do preferencji obu stron - ustalenie wysokości rat, oprocentowania, czy też terminu w jakim mam obowiązywać dana umowa daje wolność obu stronom do zawarcia umowy zadawalającej zarówno kredytodawcę jak i kredytobiorcę;
  • ochrona dla obu stron umowy - w tej sytuacji prawo chroni zarówno pożyczkodawcę jak i pożyczkobiorcę. Przy niższym ryzyku oraz przy relatywnie wyższych zyskach z udzielonej pożyczki dla pożyczkodawcy takie rozwiązanie wydaje się być idealne i bezpieczne dla wszystkich interesariuszy.

Na podstawie powyższych informacji można śmiało stwierdzić, że pożyczki społecznościowe stanowią świetne rozwiązane zarówno dla pożyczkodawców jak i pożyczkobiorców. Jednak przed podjęciem decyzji i zdeponowaniu swoich środków w formie pożyczek dla innych podmiotów warto wiedzieć gdzie można bezpiecznie lokować swoje środki w ten sposób. Jedną z najlepszych miejsc do udzielania pożyczek społecznościowych jest portal Future Capital. Na stronie internetowej tej platformy można znaleźć szczegółowe informacje na temat pożyczek społecznościowych. Można dowiedzieć się również w jaki sposób można skorzystać z tego rodzaju wsparcia finansowego lub jak bezpiecznie zdeponować swoje środki w ten sposób. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%