Zamknij
REKLAMA

Czym wyróżnia się dobry projektant wnętrz?

09:51, 01.03.2021 | r.
Skomentuj fot. materiał partnera

Urządzenie mieszkania, biura, gabinetu, czy domu to nie lada wezwanie. Wnętrze powinno być funkcjonalne, odpowiadać potrzebom użytkowników i piękne. Oferta mebli, podłóg, farb, tapet, płytek, dywanów, dekoracji jest tak ogromna, że nie wiadomo, co wybrać i jak połączyć ze sobą poszczególne elementy. Wtedy o pomoc warto poprosić projektanta wnętrz, który mając fachową wiedzę, zaprojektuje dla klienta wnętrze marzeń.

Ciekawe pomysły

Architekt wnętrz to z założenia osoba kreatywna, która po wysłuchaniu oczekiwań klienta, przedstawi ciekawe pomysły aranżacji wnętrz oraz zapierające dech w piersiach wizualizacje. Potrafi właściwie odczytać oczekiwania zleceniodawcy, obronić swoją wizję i ma masę oryginalnych pomysłów. Dobry projektant wnętrz ma pierwsze pomysły już po krótkiej rozmowie. Jednym słowem- jest to człowiek komunikatywny, otwarty na potrzeby klienta, który potrafi przekonać słuchacza do najlepszych rozwiązań, nawet jeżeli klient ma na początku wątpliwości co do pomysłu architekta.

Wykształcenie projektanta wnętrz

Projektantem wnętrz nie może być każdy, kto jedynie potrafi obsługiwać programy graficzne. Z formalnego punktu widzenia osoba pracująca na wspomnianym wyżej stanowisku musi ukończyć studia magisterskie ASP na wydziale architektury lub na kierunku architektury ogólnej. Na rynku obecne są także specjalne szkoły projektowania dla osób, które chcą udoskonalić swój warsztat. Nauka na nich trwa dwa lata i kończy się uzyskaniem specjalnych uprawnień pozwalających na aranżację. Projektanci wnętrz dokształcają się na różnorodnych kursach w zależności od swoich potrzeb.

Terminowość wykonania pracy

Dla klienta niezwykle istotna jest terminowość wykonania zlecenia na zaprojektowanie wnętrz. W końcu zależy mu na tym, aby jak najszybciej rozpocząć remont, czy urządzanie mieszkania/domu lub firmy. Wzorowa organizacja pracy projektanta wnętrz pozwala zaplanować wszelkie prace wykonawcze i pokazać zleceniodawcy projekt w ustalonym terminie.

Przykłady realizacji zleceń

Na stronie internetowej projektanta wnętrz powinny być umieszczone przykładowe realizacje. Fachowiec zawsze chwali się swoim dziełem. Klient, który przychodzi dowiedzieć się o usługę projektowania wnętrz, ma prawo zobaczyć prace projektanta, któremu chce powierzyć przygotowanie projektu jego mieszkania. Wiele o pracy danej osoby może powiedzieć zachowanie się podczas pierwszej rozmowy z potencjalnym zleceniodawcą oraz wygląd biura projektowanego. Jeżeli miejsce, do którego przyjdzie klient nie zachwyci go, bo jest urządzone przeciętnie, to lepiej poszukać kogoś innego.

Przeglądanie ofert projektantów wnętrz najlepiej rozpocząć od firm polecanych przez znajomych – jeżeli ktoś skorzystał z usługi i ma dobrą opinię o projektancie, to znaczy, że przyszły klient trafi na prawdziwego artystę z wizją. Pomocą są także różnego rodzaju fora internetowe, profile społecznościowe biur architektonicznych, gdzie można zapoznać się z opiniami innych klientów i zobaczyć zdjęcia realizacji.

Sprawdź mono - dobry projektant wnętrz

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%