Zamknij
REKLAMA

Maxi-Cosi Axissfix - obrotowe foteliki w przystępnych cenach

20:34, 27.02.2021 | r.
Skomentuj fot. materiał partnera

Pierwszy fotelik samochodowy kupuje się jeszcze przed narodzinami dziecka. Wówczas fotelik da się dopasować do auta, ale jeszcze nie do dziecka. Nie da się sprawdzić czy leżący w foteliku noworodek będzie przybierał naturalną pozycję. W takich sytuacjach trzeba zaufać producentowi, którego często wybierają inni rodzice. Maxi-Cosi jest firmą, która od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Foteliki są komfortowe, a co najważniejsze –zwiększają poziom bezpieczeństawa. I właśnie taka jest też seria fotelików Axissfix. Nowoczesna, obrotowa baza oraz budżetowa cena sprawiają, że są one często wybierane przez rodziców.

Trzy niezawodne modele

Serię Axissfix tworzą 3 modele fotelików samochodowych. Można je kupić w dwóch przedziałach wagowych. Wszystkie są wyposażone w system Isofix oraz pas Top Tether. Łączy je również posiadanie bazy obrotowej.

Funkcjonalna baza 360 stopni

Maxi-Cosi fotelik obrotowy Axissfix posiada bazę, która jest zintegrowanym elementem zestawu. Baza obrotowa w fotelikach dziecięcych znacznie ułatwia wpinanie i wypinanie dziecka. W prosty sposób, ruchem jednej ręki można obrócić dziecko w dowolnym kierunku, co znacznie skraca czas obsługi.

RWF do 87 cm wzrostu

Foteliki Maxi-Cosi Axissfix umożliwiają przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy do osiągnięcia wzrostu ok. 87cm, czyli przez 2 lata. Po tym czasie dziecko w foteliku powinno jeździć wyłącznie przodem do kierunku jazdy.

Świetne wyniki w teście ADAC

Każdy fotelik z serii był testowany przez niezależną instytucję ADAC. I wszystkie trzy uzyskały w teście po 4 gwiazdki. To potwierdza skuteczną ochronę dziecka podczas podróży.

Czym zatem się różnią? Który model Maxi-Cosi Axissfix jest najlepszy? Oto charakterystyka poszczególnych fotelików:

  • Axissfix Air – to najbezpieczniejszy model z serii Axissfix dedykowany dzieciom od 0 do 18 kg. Od pozostałych modeli wyróżnia go dodatkowe wyposażenie w postaci poduszek powietrznych, które aktywują się podczas kolizji. Stanowią one dodatkową ochronę ramion oraz głowy dziecka. Ta nowoczesna technologia jest ukryta w zagłówku fotelika. Air jest zgodny z wymogami i-Size (R129), a jego obrotowa baza stanowi dodatkowe udogodnienie. Ten fotelik jest intuicyjny w obsłudze i łatwo dopasowuje się do potrzeb rosnącego dziecka.
  • Axissfix Plus i-Size – ten komfortowy fotelik 0-18kg od modelu Air różni się przede wszystkim wielkością. Axissfix Plus i-Size ma nieco mniejszy rozmiar, więc świetnie sprawdzi się również w małych autach osobowych. Do zestawu w tym modelu producent dorzuca wkładkę redukcyjną dla niemowląt. W pozostałych modelach serii Axissfix nie ma jej w standardowym wyposażeniu. Podobnie jak Air posiada Isofix oraz pas Top Tether, ale nie został wyposażony w poduszki powietrzne.
  • Axissfix i-Size – dostosowany do potrzeb dzieci o wadze 9-18 kg, powinien być stosowany jako fotelik następny po nosidełku. Można w nim przewozić dzieci od 67cm wzrostu, czyli od ok. 4 miesiąca życia. Ten model w porównaniu do modelu Air nie posiada poduszek powietrznych. Za to w celu lepszej ochrony dziecka został wyposażony w system ochrony bocznej. Zapewnia maksymalną ochronę pasażera podczas uderzenia w przód lub w bok pojazdu. W tym modelu zagłówek można ustawić w 7 pozycjach, a siedzisko w 8. Zakres regulacji siedziska w porównaniu do modelu Plus i-Size jest aż dwukrotnie większy.

Każdy fotelik obrotowy z serii Axissfix jest bezpieczny i komfortowy podczas podróży. Pomimo podobnej budowy, Air jest fotelikiem, który wyróżnia się od swoich poprzedników zastosowaną technologią. Jeśli posiadana auto jest mniejsze, warto wybrać model Plus i-Size w kompaktowym rozmiarze. Serię Axissfix tworzą wyjątkowo bezpieczne foteliki samochodowe. To modele, które koniecznie trzeba zobaczyć przed podjęciem  ostatecznej decyzji.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%