Zamknij
REKLAMA

Jak zarabiać więcej?

09:03, 24.02.2021 | r.
Skomentuj

W obecnej sytuacji na rynku pracy dobrze jest się zastanowić nad swoją dalszą ścieżką kariery. Warto sprawdzić w jaki sposób można polepszyć swoją sytuację finansową, atrakcyjność na rynku pracy lub jak się przebranżowić. Opłacalne zawody są w zasięgu - wystarczy tylko poświęcić trochę czasu na zmianę kompetencji zawodowych.

Jakie są zawody przyszłości?

Dlaczego warto zostać programistą?

Opłacalne zawody

Jakie są zawody przyszłości?

Wiele osób, które skończyło wymarzone studia i od kilku lat pracuje na spokojnej posadzie zaczyna się w pewnym momencie zastanawiać czy podążają w dobrym kierunku. Przewidywane zawody przyszłości zmieniają się co roku, zwykle jednak w najpopularniejszej dziesiątce goszczą te same zawody. Wymagania dotyczące tych zawodów przyszłości koncentrują się na umiejętnościach programowania i znajomości takich języków jak Python, Java lub C++. Dlatego warto jest zainwestować w kurs Python lub w kurs programowania Java, który pozwoli przyswoić te umiejętności, nie tylko w teorii, ale także w praktyce i stworzyć swoje pierwsze portfolio. Zawody przyszłości są związane z programowaniem, rynek jest tak ogromny, że ciężko go wypełnić. Ogromny rozwój tej branży i możliwość szybkiego awansu, a przy tym rotacji sprawiają, że są to opłacalne zawody, ale też takie, na które zawsze będzie popyt.

Dlaczego warto zostać programistą?

Wiele osób zastanawia się dlaczego warto zostać programistą. Odpowiedzi może być kilka. Po pierwsze programiści i informatycy to obecnie bardzo opłacalne zawody. Po drugie są to umiejętności, których łatwo można się nauczyć i zmiana branży nie trwa całe wieki, ale około roku. Po trzecie jest zawód, na którego jest ogromne zapotrzebowanie na rynku - jedne firmy przechodzą do świata cyfrowego, a inne - od razu w tym świecie powstają. Praca programisty pozwala na wykonywanie zadań z dowolnego miejsca na świecie - jest to zawód, który często wykonują tak zwani cyfrowi nomadzi.

Opłacalne zawody

Zawody przyszłości charakteryzują się między innymi tym, że są to opłacalne zawody. Na start programista otrzymuje ponad 1000 zł netto więcej niż osoba pracująca w korporacji od dwóch lat. Po zdobyciu pierwszych doświadczeń stawka wzrasta nawet kilkakrotnie. Zwłaszcza, że panuje tutaj rynek pracownika i w związku z dużą konkurencyjnością firm można liczyć na znalezienie coraz to lepszych ofert. Dlaczego warto zostać programistą? Bo możliwości szybkiego rozwoju i zarabiania dużej ilości pieniędzy są tutaj możliwe, a przy tym nabycie umiejętności niezbędnych do podjęcia pracy nie kosztuje wiele i nie wymaga kilku lat kształcenia.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%