Zamknij
REKLAMA

Drzwi zewnętrzne do domu i mieszkania - jakie wybrać?

15:17, 12.02.2021 | materiały partnera

Wybór odpowiednich drzwi to inwestycja na lata. Wybór odpowiednich stanowi nie lada wyzwanie które należy odpowiednio przemyśleć. Dobrze dobrane drzwi zewnętrzne, mają chronić przed włamaniem oraz izolować dom lub mieszkanie przed utratą ciepła podczas chłodnych i mroźnych dni. Drzwi wejściowe powinny ponadto dobrze komponować się z elewacją budynku, tak by tworzyć harmonijną całość. Przed zakupem warto poznać rodzaje drzwi zewnętrznych oraz dowiedzieć się  czym się charakteryzują i różnią od siebie. Tylko dzięki dobremu dopasowaniu do potrzeb, użytkownik będzie przez lata zadowolony z zakupionych drzwi. Kraków jest miastem który oferuje solidne drzwi wejściowe oraz profesjonalne doradztwo i montaż drzwi wejściowych. Firma Okna Kraków – Bramy, Drzwi, Rolety – Novobudowa.pl jest jednym z najczęściej wybieranych wykonawców drzwi zewnętrznych.

Najważniejsze cechy drzwi zewnętrznych

Podstawowymi parametrami jakimi należy kierować się kupując drzwi wejściowe (niezależnie od tego czy mają do być drzwi do mieszkań Kraków, do domu czy do budynku stanowiącego siedzibę firmy) to parametry techniczne takie jak:

-odpowiednia izolacja termiczna (drzwi wejściowe powinny posiadać odpowiedni współczynnik przenikania ciepła dzięki czemu odpowiednio chronią budynek lub dane pomieszczenie przez zbędnym przenikaniem ciepła lub zimna na zewnątrz i odwrotnie),

-odporność na działanie czynników atmosferycznych (drzwi zewnętrzne powinny być odporne na zmienne warunki pogodowe i nie powinny tracić swoich właściwości i wyglądu zarówno podczas silnych mrozów jak i wysokiej temperatury czy silnego słońca),

-zapewnienie optymalnej izolacji akustycznej (izolacja akustyczna ma zapobiec przenikaniu hałasu z zewnątrz do pomieszczenia oraz odwrotnie, ma to nie tylko podczas wyboru drzwi do mieszkań, które mają zapewnić jak najmniejsze przenikanie dźwięków z klatki schodowej do mieszkania ale także podczas zakupu drzwi do warsztatu samochodowego czy innych pomieszczeń gospodarczych w których jest głośno podczas wykonywania pracy),

Najważniejsze rodzaje drzwi wejściowych zewnętrznych

Na rynku można znaleźć różnego rodzaju drzwi wejściowe przeznaczone do domów czy mieszkania. Podstawowym podziałem tego typu drzwi, jest podział ze względu na materiał z którego są w większości wykonane. Do najczęściej występujących zaliczyć należy: drzwi drewniane, drzwi zewnętrzne z PCV, drzwi stalowedrzwi aluminiowe oraz drzwi do potrzeb specjalistycznych: drzwi techniczne oraz drzwi przeciwpożarowe.

Najczęściej wybierane przez użytkowników z uwagi na ich estetyczny wygląd są drzwi zewnętrzne drewniane. Dobrze komponują się z elewacją budynku, posiadają zdolność izolacji akustycznej oraz termicznej. Są jednak droższym rozwiązaniem niż drzwi stalowe czy PCV.

Drzwi stalowe to drzwi bardzo wytrzymałe (dzięki wykonaniu z blach ocynkowanych lub profili stalowych). Dzięki zastosowaniu odpowiedniego ocieplenia podczas produkcji takich drzwi, spełniają swoją rolę izolacyjną oraz akustyczną. Są ciężkie ale jednocześnie bardzo solidne.

Drzwi które cieszą się coraz większą popularnością to drzwi aluminiowe Kraków. Charakteryzują się dobrymi właściwościami izolacyjno-akustycznymi, szeroką gamą kolorystyczną. Podczas procesu ich produkcji, drzwi ocieplane są wełną mineralną lub styropianem dzięki czemu są także trwałe oraz solidne.

Drzwi przeciwpożarowe oraz drzwi antywłamaniowe są wykorzystywane nie tylko w budynkach użyteczności publicznej ale także coraz częściej w domach jednorodzinnych. Mają za zadanie chronić przed włamywaczami, podpaleniami nie tylko budynek wewnątrz, ale także jego otoczenie. Dlatego, warto zamontować je we własnym domu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%