Zamknij
REKLAMA

Zalety transportu towarów z użyciem opakowań zbiorczych

16:03, 11.01.2021 | r.
Skomentuj materiał partnera

Opakowania zbiorcze to obecnie podstawowy produkt wykorzystywany do transportu i magazynowania większości towarów. Najczęściej wykorzystuje się je na magazynach, gdzie stanowią bardzo dobrą alternatywę dla drewnianych i plastikowych skrzyniopalet. Zalet opakowań kartonowych mogących pomieścić więcej niż tylko jedną sztukę towaru jest bardzo dużo. Poczynając od transportu, a kończąc na ekologii. Ale jak to się przekłada na transport? Dlaczego warto przewozić towary w opakowaniach zbiorczych?

Ekologiczne opakowania w transporcie towarów

W obecnych czasach ogromny nacisk kładzie się na ekologię. Coraz częściej można zobaczyć akcje promocyjne, w których nakłania się ludzi i firmy, aby korzystali z opakowań kartonowych, dzięki czemu nie będą szkodzić środowisku w ten sposób. Mało tego, ma to pozytywny skutek, ponieważ zdecydowana większość towarów jest pakowana w opakowania zbiorcze kartonowe. Ich przydatność można wymieniać przez wiele godzin. Ich atutem jest to, że bez problemu można dopasować je do własnego produktu, ktory ma być wysłany w transporcie. Ponadto są stosunkowo niedrogie i lekkie.

Transport towarów mocno ewoluował na przestrzeni lat. Firmy zdecydowanie większy nacisk kładą na rozwiązania ekologiczne. Przykładem może być powolne zanikanie z rynku plastikowych palet, które zastępowane są skrzyniopaletami drewnianymi, w których można składować znacznie większa ilość towarów. Należy także zwrócić uwagę na to, że przewożenie takich towarów, jak ubrania czy buty znacznie łatwiejszy i bardziej opłacalny jest w kartonowych opakowaniach. Zmieści się w nich więcej asortymentu, a przy tym będzie on bardzo dobrze chroniony. Wysokiej jakości opakowania kartonowe są wytrzymałe i zapewniają wysoki poziom ochrony podczas transportu.

Jakie zalety mają opakowania zbiorcze kartonowe?

Najpopularniejszą branżą, w której regularnie i to od wielu lat wykorzystuje się opakowania kartonowe, jest przemysł spożywczy. Idealnie nadają się one do przechowywania produktów spożywczych, a dzięki ich zastosowaniu zachowują się wszystkie walory smakowe, odżywcze, a także estetyczne. Pierwszą i zarazem najważniejszą zaletą opakowań zbiorczych kartonowych jest niska cena, o czym można przekonać się na stronie https://ecopako.com/opakowania/opakowania-zbiorcze. To właśnie dzięki temu zyskały one popularność w całym świecie transportu. Do tego kartony są lekkie i zdecydowanie trwalsze oraz odporniejsze na uszkodzenia, w przeciwieństwie do opakowań szklanych, które potrafią się stłuc od lekkiego puknięcia.

Należy podkreślić, że producenci opakowań kartonowych, przy wykorzystaniu najnowszej technologii, mogą bez problemu stworzyć karton o konkretnych wymiarach i kształcie. Jest to szczególnie istotne w przypadku transportu towarów o niestandardowych rozmiarach i skomplikowanej budowie. Dopasowanie do indywidualnych potrzeb nie stanowi żadnego problemu. Istotne jest także zaznaczenie zalet opakowań zbiorczych w transporcie i magazynowaniu. Coraz częściej można znaleźć je w rozmiarach umożliwiających włożenie do środka nawet kilkudziesięciu mniejszych kartoników. Ponadto wiele firm transportowych. szczególnie związanych z przemysłem odzieżowym korzysta z pakowania pojedynczych sztuk bluzek, czy innej części garderoby, właśnie w opakowania zbiorcze. Dzięki temu można zapakować na przykład 100 sztuk towaru, nakleić odpowiednie oznaczenie i podczas rozładunku jest jasne, ile produktów znajduje się wewnątrz. Ponadto dzięki mniejszej wadze kartonów można załadować większy ciężar na naczepę, czego dowodem może być porównanie wagi palety (około 15 kilogramów) i kartonu (raptem kilka kilogramów).

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA