Zamknij

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na outsourcing usług prawnych?

20:48, 30.12.2020 r. Aktualizacja: 15:18, 05.01.2021
Skomentuj fot. materiał partnera fot. materiał partnera

W kontekście konieczności radzenia sobie ze skomplikowaną krajową i międzynarodową sytuacją prawną, wiele firm decyduje się na tzw. outsourcing i przekazuje część swoich zadań zewnętrznym podmiotom. Kiedy warto skorzystać z tego typu usług i na czym one polegają?

Czym jest outsourcing i na czym polega?

Outsourcing polega na powierzeniu części odpowiedzialności spoczywającej na przedsiębiorstwie w ręce wyspecjalizowanej, zewnętrznej firmy. Na przestrzeni dziesięcioleci można z łatwością zauważyć, że pewne aspekty prowadzenia biznesu są outsourcowane częściej niż inne, a są to przede wszystkim:

  • Szkolenia wszystkich rodzajów;
  • Usługi teleinformatyczne;
  • Księgowość;
  • Decyzje podatkowe i szeroko pojęte prawo gospodarcze (będące jednym z pól specjalizacji kancelarii TGC);
  • Zaopatrzenie i logistyka;
  • Usługi prawne.

Jest to zatem szerokie spektrum dziedzin, które najczęściej nie jest specjalizacją danej firmy. Jednocześnie działania w tych dziedzinach musi prowadzić zdecydowana większość firm.

Korzyści wynikające z outsourcingu prawnego

Jak można łatwo wywnioskować, celem outsourcingu jest koncentracja na specjalizacji firmy w celu zmniejszenia własnych nakładów (wynikających m.in. z konieczności zatrudniania nowych pracowników czy szkoleń dla dotychczasowych) wydawanych na takie aspekty funkcjonowania przedsiębiorstwa, które nie są głównym polem jej działalności. Pozwoli to na dużą oszczędność pieniędzy, a także obniżenie poziomu zatrudnienia.

Cechą realizujących usługi prawne firm jest szybkość działania, stały kontakt z klientami, a także stała praca wykwalifikowanego zespołu, który jest w stanie zmierzyć się ze wszystkimi dziedzinami prawa. Więcej informacji na ten temat można przeczytać na stronie https://www.tgc.eu/specjalizacje/prawo-gospodarcze.

Właściwe podejście do procesu outsourcingu

Jest oczywistością, że nie można „oddelegować wszystkiego” i spać spokojnie — podczas prowadzenia działalności gospodarczej nie ma sposobu na pozbycie się elementu odpowiedzialności za działania. Jednak firmy prowadzące outsourcing prawny mogą zapewnić przedsiębiorstwu taki poziom profesjonalizmu, którego budowanie na własną rękę byłoby zbyt kosztowne i czasochłonne. Dotyczy to nie tylko doradztwa w sprawach konkretnej spółki, ale także zakupu nowych. Szczegółowe informacje w tym temacie znajdują się pod adresem https://www.tgc.eu/specjalizacje/gotowe-spolki.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%