Zamknij

Jak działa peeling enzymatyczny?

11:16, 19.11.2020 r. Aktualizacja: 11:16, 19.11.2020
Skomentuj materiał partnera materiał partnera

Złuszczanie i oczyszczanie naskórka stanowi jeden z ważniejszych etapów pielęgnacji skóry. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów peelingów, dzięki którym w domowym zaciszu możemy wykonać ten zabieg. Jednym ze sposobów oczyszczania skóry, który cieszy się dużym zainteresowaniem, jest stosowanie peelingu enzymatycznego.

Czym jest peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny jest bezpiecznym i łagodnym zabiegiem kosmetycznym, dzięki któremu bez użycia ścierających drobinek, możemy pozbyć się martwego naskórka, nawilżyć skórę oraz zapewnić jej odpowiednie odżywienie. Peeling tego rodzaju zaliczyć można do peelingów chemicznych, a dzięki temu, że nie wymaga mechanicznego ścierania, nadaje się idealnie do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

Składnikiem bazowym każdego peelingu tego typu jest enzym, który wpływa na rozpuszczanie naskórka i tym samym jego eliminację. Najczęściej, do produkcji takich peelingów wykorzystuje się bromelainę lub papainę, które pozyskiwane są z owoców ananasa i papai.

Oprócz tego, w składzie kosmetyków do tego typu zabiegów znaleźć możemy kwasy, które zapewniają dodatkowe nawilżenie skóry, jak np. kwas mlekowy. Peeling enzymatyczny przybiera najczęściej formę pasty, kremu lub żelu o gładkiej konsystencji, bez ścierających fragmentów.

Działanie peelingu enzymatycznego

Podstawą skuteczności peelingu są enzymy roślinne, które mają za zadanie rozpuścić warstwę rogową naskórka. Działanie tego rodzaju peelingu może nie być zauważalne natychmiast. Niekiedy efekty mogą być widoczne dopiero po 2-3 dniach, kiedy to enzym działa na naskórek, rozmiękczając go. Stosowanie tego rodzaju peelingu polecane jest w szczególności posiadaczom wrażliwych i skłonnych do podrażnień cer.

Peeling enzymatyczny nie wnika w głąb skóry i nie powoduje uszkodzenia jej wierzchniej warstwy. Działa na powierzchni, wykazując zdolności proteolityczne, czyli eliminujące białka wchodzące w skład zrogowaciałych komórek.

Stosowanie peelingu enzymatycznego pozwala na szybszą odnowę i regenerację skóry oraz niszczenie martwego naskórka bez jednoczesnego uszkadzania żywych komórek. Kosmetyki do zabiegu peelingu enzymatycznego często wzbogacane są w witaminy, olejki, substancje antyoksydacyjne oraz nawilżające.

Efekty stosowania peelingu enzymatycznego

Stosowanie peelingu enzymatycznego przynosi szereg korzyści. Dzięki pozbyciu się martwego naskórka cera staje się wyraźnie wygładzona i rozjaśniona. Zabieg ten sprawia też, że zmniejsza się widoczność porów, a koloryt skóry poprawia się i jest wyrównany. Polecany jest osobom zmagającym się z przebarwieniami.

Oprócz tego peelingi do ciała oczyszczają skórę, usuwając zaskórniki i odtykając pory. Co istotne oczyszczenie skóry wpływa pozytywnie na absorpcję składników odżywczych. Peeling jest więc idealnym sposobem na przygotowanie cery do dalszych zabiegów kosmetycznych.

Warto więc skorzystać z jego dobroczynnych właściwości przed aplikacją kremu, serum czy maseczki. Działanie peelingu docenią osoby nie tylko z wrażliwą skórą, ale także te zmagające się z trądzikiem oraz posiadacze cer alergicznych i naczynkowych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%