Zamknij
REKLAMA

Zegarek smartwatch dla dzieci - czy warto?

12:04, 29.10.2020 | r.
Skomentuj

Modnym gadżetem dla dzieci są w ostatnim czasie inteligentne zegarki, z których wiele modeli wyposażonych jest w moduł lokalizacji GPS. Czy rzeczywiście taki zegarek się przydaje? Jeśli tak, to w jakich sytuacjach?  Czy warto go kupić dla swojej pociechy?

  1. Lokalizacja na żądanie

Zegarek smartwatch dla dzieci spełnia zadania z zakresu kontroli rodzicielskiej (więcej - calmean.com/produkty-calmean/parental-control/), jeśli ma moduł lokalizacji GPS i pozwala na wskazanie, gdzie w danej chwili znajduje się dziecko. Najczęściej w aplikacji na telefonie rodzica lub w programie komputerowym można na życzenie wywołać lokalizację smartwatcha, a wraz z nim i użytkownika. Rodzic od razu wie, w jakim miejscu znajduje się dziecko i jaką drogę przebyło w danym dniu.

Jeśli przystępujemy do wyboru smartwatcha dla dziecka z lokalizacją, sprawdźmy, jaki system pokazywania położenia użytkownika jest w nim stosowany. Dzięki sygnałowi GPS lokalizatory dla dzieci mogą je lokalizować z dokładnością nawet do kilku metrów. Jednak jeśli dana osoba nosząca lokalizator znajdzie się pod dachem, np. w zamkniętej szkole czy w mieszkaniu w bloku, podane namiary mogą nie być aż tak dokładne. Warto wówczas, by lokalizator korzystał i z innych systemów namierzania, np. sygnału WiFi czy GSM (sygnału operatora sieci komórkowej).

  1. Strefy bezpieczne dla dziecka i przebywanie w nich

W wielu zegarkach smartwatch przeznaczonych dla najmłodszych użytkowników istnieje opcja oznaczenia tzw. stref bezpiecznych, w jakich powinno przebywać dziecko w danym czasie, np. w godzinach od 8 do 12 w szkole, od 12 do 14 na podwórku przed blokiem itp. Jeśli dziecko wyposażone w smartwatcha z lokalizacją przekroczy strefę, rodzic od razu otrzymuje informację w aplikacji czy SMS na swój telefon i może właściwie na nią zareagować.

  1. Smartwatch jako telefon

Jeśli smartwatch wyposażony jest w kartę SIM, sprawdzi się nie tylko jako element lokalizacji, ale jako telefon dla dziecka – poręczny, którego nie zgubi, ani nie zapomni ze sobą zabrać. Smartwatch z opcją wykonywania i odbierania połączeń głosowych da pewność rodzicom, że zawsze kiedy tylko zajdzie taka potrzeba, skontaktują się z dzieckiem, a pociecha będzie mogła wykonać telefon do bliskich.

Wraz z zegarkiem smartwatch dla dziecka otrzymać więc możemy dwa w jednym – telefon, choć o ograniczonej funkcjonalności. Sprawdzić należy, czy producent dołącza kartę SIM do swojego urządzenia – ma to miejsce w przypadku lokalizatora marki Calmean. W urządzeniu tym można ustanowić kilka numerów telefonów, na które może dzwonić dziecko i które mogą dodzwonić się na jego smartwatcha.

Smartwatch w takim przypadku może też dawać rodzicowi możliwość wywołania w dyskretnym trybie nasłuchu w otoczeniu dziecka. Kontrola rodzicielska pociechy może wymagać sprawdzenia, w jakim towarzystwie znajduje się dziecko, z kim się spotyka itp., albo jak zachowuje się opiekun czy opiekunka, z którymi zostaje w domu podczas nieobecności rodzica. Na zbliżonej zasadzie działa lokalizator zwierząt (więcej: calmean.com/produkty-calmean/pet-tracker/)

Jak widać, zegarek smartwatch dla dziecka może być przydatny w wielu różnych sytuacjach. Ważne, żeby dostosować jego możliwości do potrzeb dziecka i rodzica, także tych związanych z potrzebą dwustronnej komunikacji i kontroli rodzicielskiej.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA