Zamknij

Błyskawiczny transport materiałów, czyli dlaczego wyciągi budowlane są tak potrzebne?

07:57, 29.10.2020 r. Aktualizacja: 07:57, 29.10.2020
Skomentuj materiał partnera materiał partnera

Wyciągi budowlane oraz windy dekarskie to wszechstronne urządzenia, które przydają się na budowach. Głównym zadaniem wyciągów budowlanych jest przenoszenie, podnoszenie oraz transportowanie materiałów budowlanych.

Wyciągi budowlane: najważniejsze funkcje

Wyciągi budowlane ułatwiają pracę i sprawiają, że dekarze oraz inni pracownicy budowlani nie muszą na własnych barkach wnosić różnych materiałów i sprzętów. Od kilkunastu lat wyciągi budowlane oraz windy dekarskie stają się coraz bardziej popularne. Przestały być uznawane za sprzęt luksusowy, a stały się czymś niezbędnym, znacznie przyspieszający zadania na budowie – dzięki nim możliwy jest błyskawiczny transport ciężkich materiałów. Platformy służące do transportu materiałów zazwyczaj wykorzystywane są do przenoszenia płytek, ceramiki, dachówek, rolek papy, wełny mineralnej oraz innych materiałów, które przydają się na wyższych poziomach i kondygnacjach budynku. Sprzęty te umożliwiają transport towarów w górę i na dół, co sprawia, że pracownicy fizyczni są mniej zmęczeni i mogą poświęcić swoje siły na inne działania, np. bardziej precyzyjne działania, których nie da się wykonać przy pomocy maszyn.

Rodzaje wyciągów budowlanych i ich zalety

Można wyróżnić przynajmniej dwie klasyfikacje wyciągów budowlanych. Pierwsza z nich odnosi się do sposobu pracy i zasilania, ponieważ na rynku dostępne są zarówno spalinowe, jak i elektryczne wyciągi. Panuje powszechne przekonanie, że lepiej zdecydować się na elektryczne urządzenie, ponieważ to bardziej ekologiczna opcja, a bezpieczeństwu pracowników nie zagrażają żadne spaliny. Druga klasyfikacja pozwala na podział wyciągów budowlanych na trzy grupy:

  • wyciągi do rusztowań;
  • wyciągi proste przeznaczone do transportu materiałów;
  • wyciągi bez platform. 

Wyciągi i windy różnią się między sobą ładownością oraz tym, ile towaru można w ten sposób przewieźć. Do najważniejszych zalet wynikających ze stosowania wyciągów budowlanych można zakwalifikować następujące:

  • wykonanie większej ilości prac przy mniejszym nakładzie siły fizycznej;
  • łatwa, wręcz intuicyjna obsługa wyciągów;
  • zwiększenie bezpieczeństwa i higieny pracy na budowie;
  • zmniejszenie liczby wypadków;
  • dostosowanie wybranego wyciągu do preferencji w zakresie prac i udźwigu;
  • zwiększenie konkurencyjności firmy.

Można stwierdzić, że stosowanie wyciągów budowlanych niesie ze sobą praktycznie same zalety. Jedynym problemem może być cena urządzenia, która bywa bardzo wysoka i nieodpowiednia dla danej firmy i jej przychodów. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wynajem sprzętu budowlanego, ponieważ znacznie zmniejsza to koszty. W przypadku wynajmu nie ma także potrzeby napraw i serwisowania sprzętu z własnej kieszeni, co oznacza kolejne oszczędności dla przedsiębiorstwa.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%