Zamknij

Beton architektoniczny - materiał, który szturmuje aranżacje mieszkań

13:49, 15.10.2020 r. Aktualizacja: 09:53, 16.10.2020
Skomentuj materiał partnera materiał partnera

Nowoczesne trendy w budownictwie sprawiają, iż architekci i inwestorzy coraz chętniej sięgają po sprawdzony surowiec, jakim jest beton architektoniczny. Nie tylko! Okazuje się, że wspomniany materiał znajduje uznanie również pośród artystów i wytwórców przedmiotów codziennego użytku. Bez problemu można znaleźć na rynku przedmioty do tej pory zarezerwowane dla ceramiki. Misy i donice wykonane z betonu architektonicznego cieszą się dużą popularnością a fakt, że można je wykonać samodzielnie, jeszcze bardziej zwiększa ich atrakcyjność.

Beton architektoniczny zastosowanie

Swoje szerokie zastosowanie beton architektoniczny zawdzięcza swojej niezwykłej plastyczności oraz prostocie zastosowania. Nie potrzeba wysoko specjalistycznego sprzętu, chociaż wskazany jest profesjonalizm wykonawcy. Zastosowany na zewnątrz obok funkcji ozdobnej, spełnia także zadania konstrukcyjne, zapewniając budynkowi dużą nośność, sztywność i trwałość. Jednak i stosowany wewnątrz jest w stanie znacząco podnieść walory estetyczne pomieszczenia, co jest często wykorzystywane przez architektów wnętrz w celu podniesienia standardu lokalu. Udanym przykładem takich rozwiązań mogą być adaptacje loftów, czyli obiektów mieszkalnych aranżowanych w byłych budynkach przemysłowych.

Trzeba wspomnieć, że tak urządzone pomieszczenia osiągają potem zawrotne ceny na wtórnym rynku mieszkaniowym. Beton architektoniczny znakomicie komponuje się zarówno jako całość, jak i dodatki fragmentów ścian i sufitów, nadając mieszkaniom niepowtarzalny industrialny charakter. Sprawą niezwykłej wagi jest nie tylko dobór materiału odpowiedniej jakości, lecz także zapewnienie sobie uznanego źródła zaopatrzenia. Tylko firma współpracująca z najlepszymi producentami jest w stanie zapewnić surowiec gwarantujący wytrzymałość na długie lata. Polegając na materiałach nieznanego pochodzenia, narażamy się nie tylko na defekty wizualne w postaci ewentualnych pęknięć, lecz także na niebezpieczeństwo na skutek odpadnięcia całych powierzchni od ściany lub sufitu. Zobacz różowy mikrocement w Warszawie.

Beton architektoniczny, inspiracje

Beton architektoniczny nie poddaje się zaszufladkowaniu, jako materiał nadający się jedynie na ścianę. Świetnie spełnia się jako podstawa konstrukcyjna różnego rodzaju ław, stołów (nie tylko ogrodowych), donic, parapetów, umywalek, blatów, a nawet świeczników. Dodatkową zaletą jest możliwość nadawania powierzchni betonowej śladów antyczności poprzez użycie np. wałków malarskim celem świadomego zdeformowania gładzi. W ten sposób świeżo wykonana ławka lub kwietnik może nosić ślady „wielowiekowego” użytkowania, co jeszcze bardziej podnosi ich atrakcyjność. Podobnie rzecz się ma w przypadku „postarzania” ścian czy filarów wewnątrz salonu. Bardzo ciekawe efekty można uzyskać, odbijając na przykład na gotowej gładzi wzory słojów lub pozostawiając już powstałe w wyniku zdjęcia drewnianych elementów rusztowań.

Oczywiście nie ma mowy o jedynie szarej barwie materiału. Dzięki odpowiednim pigmentom barwiącym nadanie powierzchni odpowiedniego koloru jest jedynie kwestią osobistego gustu użytkownika, ograniczonego jedynie wyobraźnią producentów. Kwestią swobodnego wyboru jest także możliwość zastosowania wersji betonu z widocznymi porami postarzającymi oraz wersji gładkiej. Obie z pewnością znajdziemy w profesjonalnym sklepie budowlanym, dlatego warto przed zakupem szczegółowo zapoznać się z ofertą lub skorzystać z fachowej konsultacji za pośrednictwem choćby formularza kontaktowego umożliwiającego dostęp do profesjonalnej wiedzy.

Beton architektoniczny, gdzie warto kupić?

Gotowe zestawy umieszczone w praktycznych pojemnikach w ilościach przewidzianych dla skromniejszych inwestycji. Są to odpowiednio sporządzone mieszanki, gotowe do natychmiastowego użycia betonu. Zakupione w sklepie pojemniki są przystosowane do przewozu nawet autem osobowym. Do pracy można przystąpić natychmiast po przyjeździe na posesję. Nie ma przy tym obawy o zniszczenia surowca na skutek niezakończenia robót w danym dniu. Szczelnie zamykane pojemniki zabezpieczają zaschnięcie betonu do dnia następnego.

W przypadku, jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, nie ma odpowiedniej wiedzy bądź czasu, może skorzystać z firmy budowlanej. Warto przy tym pamiętać, że powinno być to przedsiębiorstwo z odpowiednim doświadczeniem, jako że beton wymaga często wręcz zegarmistrzowskiej precyzji, zwłaszcza w miejscach, w których ma stanowić ozdobę i powód do dumy właściciela.

 

undefined

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%