Zamknij
REKLAMA

Czy warto wprowadzać wczesną naukę czytania u dzieci z wadami wymowy?

17:39, 20.09.2020 | r.
Skomentuj

Każde dziecko jest inne i należy brać to pod uwagę przy kształtowaniu ich rozwoju. Nauka czytania wbrew pozorom nie jest czynnością łatwą, dlatego jeśli u swojej pociechy zauważasz z nią jakiekolwiek problemy, nie czekaj - dodaj jej odwagi odpowiednimi pomocami i własnym wsparciem. Zobacz, co pomoże w nauce czytania u dzieci, które posiadają wady wymowy lub są zagrożone dysleksją.

Wczesna nauka czytania a dzieciństwo - czy warto ją zaczynać?

Zapewne zastanawiasz się, czy wczesne rozpoczęcie nauki czytania nie jest oznaką rodzicielskiej nadgorliwości i zabieraniem dziecku dzieciństwa. Dbałość o rozwój najmłodszego członka rodziny nie jest przesadą, jeśli pokierowane jest odpowiednim umiarem i właściwą drogą edukacji. Nauka wczesnego czytania u dzieci z wadą wymowy nie musi, a nawet nie może przybierać postaci rygorystycznego przeszkolenia. Jak się za nią zabrać? Postaw na metodę symultaniczno-sekwencyjną prof. Cieszyńskiej.

Metoda symultaniczno-sekwencyjna sposobem nauki dla dzieci z wadami wymowy

Wybierając odpowiedni sposób edukacji swojego dziecka zadbaj o to, by był on odpowiednio dobrany do jego potrzeb. Jeśli Twoje dziecko ma wadę wymowy lub jest zagrożone dysleksją, zapoznaj je z metodą symultaniczno-sekwencyjną. Jest to sposób nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej, która stworzyła go na podstawie licznych, nowoczesnych badań naukowych oraz doświadczenia swojego i innych terapeutów. Ten sposób bazuje na edukacji poprzez zabawę, w której wykorzystuje się m.in. zainteresowania dziecka. Metoda symultaniczno-sekwencyjna polega na nauce globalnego czytania sylab, wprowadzanych za pomocą obrazujących je ilustracji. Taka stymulacja wzrokowa pozwala sprawnie opanować czytanie ze zrozumieniem nawet wśród dzieci z zaburzeniami mowy.

Wczesna nauka czytania przy pomocy serii Kocham Czytać

Doskonałym sposobem na naukę czytania jest seria “Kocham Czytać” autorstwa prof. Jagody Cieszyńskiej. Te pozycje przeznaczone są dla dzieci w wieku poniemowlęcym i przedszkolnym. Pakiet Kocham Czytać to książki ukierunkowane na naukę czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną, z przeznaczeniem skierowanym do najmłodszych, u których występują wady wymowy oraz zagrożenie dysleksją. Seria niebieska Kocham Czytać to 18 zeszytów edukacyjnych, dzięki którym Twoja pociecha nie tylko rozpocznie naukę wczesnego czytania, ale także powiększy swój zasób słów, pozna litery alfabetu, opanuje pisownię trudnych wyrazów i czytanie ze zrozumieniem. Ta pozycja autorstwa prof. Cieszyńskiej przygotuje także Twoje dziecko do nauki języków obcych.

Zalety wprowadzenia wczesnej nauki czytania

Wprowadzając wczesną naukę czytania dajesz swojemu dziecku możliwość rozwoju na wielu różnych płaszczyznach już w młodym wieku. Pociecha zyskuje nie tylko zdolność do sprawnego czytania różnych tekstów, ale także do lepszej koncentracji i sprawniejszego przyswajania reguł. Wprowadzanie umiejętności czytania poprzez zabawę sprawia dziecku radość i pozwala mu zrozumieć tak trudną czynność bez większego wysiłku. Ułatwia mu także dalszą naukę w szkole, dając lepszy start.

Rozpoczęcie wczesnej nauki czytania jest szczególnie ważne u dzieci z wadami wymowy. Pozwala ona bowiem na ukształtowanie właściwej artykulacji już w młodym wieku, które staje się coraz trudniejszym wyzwaniem wraz ze wzrostem wieku dziecka. Jest również ważna pod względem eliminacji zagrożenia dysleksją. Wczesna nauka czytania wprowadzana za pomocą specjalistycznych ilustracji połączonych z właściwymi napisami pobudza zarówno lewą, jak i prawą półkulę mózgu, stymulując jego całościowy rozwój. Integrując jednoczesny rozwój zdolności wzrokowej i fonologicznej pomaga zapobiec dysleksji.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Susan BensonSusan Benson

0 0

Witam Pani i Panowie, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: ([email protected]) lub napisz do nas bezpośrednio przez WhatsApp na numer: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
* Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
* Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
* Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
* Elastyczne oprocentowanie 3%.
* Wysokie wskaźniki akceptacji
* Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat.
* Prosta aplikacja online.
* Spersonalizowane wskazówki i wiedza..
* Brak ukrytych opłat

Nie trać okazji z powodu braku funduszy.

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
E-mail: [email protected]
WhatsApp: +447903159998

Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron. 23:04, 21.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA