Zamknij

Gdzie i czego najlepiej szukać na magnes neodymowy?

09:10, 10.09.2020 r. Aktualizacja: 12:10, 11.09.2020
Skomentuj

Moda na szukanie różnych metalowych, a konkretnie ferromagnetycznych, rzeczy jest w naszym kraju żywa już od dawna. Rekordy popularności swego czasu biły drogie maszyny do wykrywania metalu, z którymi wielu wybierało się na plażę wieczorami letnimi, by szukać zgubionych w piasku bilonów. Ale dziś można to zrobić łatwiej i szybciej, a do tego w wielu różnych miejscach. Jakich?

Magnes neodymowy – zastosowanie, budowa i wykorzystanie

Sposób użyty w profesjonalnych wykrywaczach metali sprowadza się do jednego: magnes neodymowy. To urządzenie, które wykorzystuje fizykę, by znaleźć ferromagnetyki i je przyciągać do siebie. Ty możesz dowolnie wybierać moc, którą będzie miał w sobie skryty w rdzeniu magnes. Jeśli jednak nie potrzebujesz tej całej otoczki – ekranu, sygnału dźwiękowego i większego zakresu działania – możesz postawić na coś prostszego, a więc na zwykły magnes z uchwytem.

Tego rodzaju urządzenie jest zbudowane ze sprasowanych w polu magnetycznym żelaza, boru i neodymu. W ten sposób tworzą się płaskie, okrągłe elementy, które są namagnesowane, dzięki czemu przyciągają do siebie elementy znalezione na przykład w piasku. Magnesy tego typu są z powodzeniem wykorzystywane jako części w elektronice czy silnikach, ale także przy zwykłych magnesach tablicowych, w zabawkach lub magnetyzerach wody.

Plaża – miejsce, w którym warto szukać

Jednak wiadomo, że największe emocje dają poszukiwania takim, łatwo dostępnym magnesem neodymowym. Gdzie można to robić? Doskonałym miejscem jest plaża, na której bardzo często wiele osób gubi różne przedmioty – klucze, pieniądze, przypinki i wiele innych. Znalezienie czegoś ciekawego nie jest może bardzo łatwe, ale po odpowiednio długim poszukiwaniu może się udać. Do tego nie można wykluczyć, że znajdzie się coś jeszcze ciekawszego, co zostało wchłonięte przez piasek wiele lat temu i teraz wyrzucone przez niego na wierzch.

Pełne emocji grzybobranie, w którym nie szuka się grzybów

Wiadomo, jak bogate w grzyby są polskie lasy. Ale jednocześnie niezwykle bogate są także w pozostałości po historii, zwłaszcza tej najnowszej, z XX wieku. To sprawia, że wyjście do lasu z magnesem neodymowym jest bardzo kuszące. Można znaleźć wszelkie elementy z żelazem, a więc między innymi kaski, pociski, łuski i wiele podobnych sprzętów z okresu II wojny światowej czy nawet wcześniej, o ile wie się, gdzie szukać, i ma się pomysł na znalezienie czegoś niebanalnego.

Woda i jej tajemnice do odkrycia tylko z magnesami neodymowymi

Jednak najlepszym miejscem do wykorzystania tego rodzaju magnesów jest woda. Można zarzucić niczym wędkę i sprawdzić, co takiego ukryło się w jeziorze, studni, a nawet w morzu, choć to dużo więcej ruchów wykonuje i trudniej coś ukryć. Warto także sprawdzać rzeki, stawy czy sadzawki, bo dzięki temu można natrafić na prawdziwe skarby.

Pola, łąki i wiele innych przestrzeni do szukania magnesami neodymowymi

Trzeba przyznać, że magnesów neodymowych do poszukiwań można używać w wielu miejscach. To taki rodzaj urządzenia, które pozwoli na znalezienie najciekawszych ferromagnetyków, a wcale nie kosztuje zbyt wiele. Oczywiście, o ile szukacie w dobrych miejscach odpowiednich okazji do ich zakupu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%