Zamknij
REKLAMA

Książki, które musisz przeczytać w te wakacje!

09:59, 29.06.2020 | r.
Skomentuj

Lato, a co za tym idzie długo wyczekiwany wakacyjny urlop, wreszcie się zaczyna. Z pewnością jest to dobry moment, aby nadrobić wszystkie zaległości, również te książkowe. Przygotowaliśmy więc zestawienie czterech powieści, które w naszej opinii są warte przeczytania w trakcie trwania wakacji w 2020 roku. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

Margaret Atwood - "Opowieść podręcznej"

Książka opowiada o losach kobiety, June, która żyje w państwie powstałym na terenach obecnych Stanów Zjednoczonych. Państwo Gileadu powstało przez rasistowsko-nacjonalistyczną organizację terrorystyczną, która w swoich działaniach zasłania się słowami i treścią Pisma Świętego, a dokładniej Starego Testamentu. W państwie tym kobietom zostały odebrane wszelkie prawa. Władze sprawują wyłącznie mężczyźni. Tytułowe podręczne to kobiety, które zostały sprowadzone do roli inkubatorów. Stają się one reproduktorkami, pomagającymi zasłużonym towarzyszom, którzy nie mogą mieć potomstwa w swoich związkach małżeńskich. Gilead ma być odpowiedzią na klęskę ekologiczną, bezpłodność i upadek społeczeństwa. W rzeczywistości jest to jednak państwo dyktatury wojskowej, strachu, reżimu i braku zasad moralnych wśród jego twórców. 

Virginia Woolf - "Do latarni morskiej" 

Książka ta opowiada historię rodu Ramseyów, którzy spędzają przedwojenne lato w nadmorskiej posiadłości. Jest to powieść nostalgiczna i melancholijna, czasem nawet depresyjna. Fabuła w tym przypadku ma nieco mniejsze znaczenie. Autorka skupiła się bowiem na przekazaniu emocji bohaterów, ich myśli i rozterek wewnętrznych. Dzięki temu czytelnik jest w stanie niejako wejść w życie poszczególnych bohaterów i wspólnie z nimi przeżywać ich troski. Książka traktuje o ważnych problemach społecznych, relacjach międzyludzkich, stracie, dziecięcych emocjach i problemie percepcji. 

Truman Capote - "Letnia przeprawa"

Książka ta jest opowieścią o młodej dziewczynie z wyższych sfer, która pomimo panujących konwenansów, postanawia ziścić marzenie o zakazanej miłości. Grady McNeil wdaje się w romans z weteranem wojennym, chłopakiem wychowanym na Brooklynie, aktualnie pracującym jako parkingowy. Tegoroczne lato dla Grady okazuje się być bardzo trudne. Dziewczyna zostaje postawiona przed wieloma trudnymi wyborami, a podjęte decyzje będą miały wpływ na dalsze jej losy. 

Jay Asher - "Trzynaście powodów"

Zestawienie zawierające książki na wakacje 2020 zamyka powieść "Trzynaście powodów". Książka ta opowiada o powodach samobójstwa uczennicy Hanny Baker. Dziewczyna przed śmiercią nagrała 13 wiadomości, a każda z nich to jeden powód, dla którego młoda dziewczyna odebrała sobie życie. Bohaterem powieści jest młody chłopak Clay Jensen, który pewnego dnia pod drzwiami swojego domu znajduje paczkę z 13 tajemniczymi kasetami magnetofonowymi.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA