Zamknij
REKLAMA

Co warto wiedzieć o grze w badmintona?

08:32, 27.05.2020 | r.
Skomentuj

Gra w badmintona to jedna z najlepszych form aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nie trzeba mieć profesjonalnego boiska – wystarczy odrobina miejsca na podwórku i zestaw do badmintona, by zapewnić sobie świetną zabawę całą rodziną. Co powinieneś wiedzieć o tym sporcie?

Zasady gry w badmintona i punktacja

Ogólne zasady są bardzo podobne do gry w tenisa czy siatkówkę – przy użyciu rakietki musisz uderzyć lotkę w taki sposób, by znalazła się ona po drugiej stronie siatki, na części boiska należącej do przeciwnika. Można grać zarówno w systemie jeden na jednego, jak i w parach.

W profesjonalnych zawodach kort do gry w badmintona jest podobne do kortu tenisowego, jednak jego wymiary są nieco mniejsze. Powinien być długi na 13,4 m i szeroki na 6,1m, a po środku powinna dzielić go siatka o wysokości 155 cm. Kort posiada również brzegi deblowe – boczne części, wykorzystywane podczas gry dwójkami. Jeśli jednak nie masz wystarczająco dużo miejsca na utworzenie profesjonalnego pola do gry w badmintona, wystarczy improwizowane boisko o zbliżonych wymiarach.

Każdy mecz prowadzony jest do dwóch wygranych setów (2:0 lub 2:1), do 21 punktów bez błędów. Podobnie jak w siatkówce, przy remisie 20:20 należy uzyskać przewagę dwóch punktów, a punkt 30 jest punktem kończącym. Po zakończeniu pierwszego seta następuje zmiana stron boiska.

Podczas serwisu wszyscy muszą pozostawać w obrębie kortu serwisowego, póki lotka nie zostanie uderzona rakietką. Osoba serwująca musi uderzyć lotkę stojąc za linią dzielącą jej część kortu na połowę, a żeby uniknąć faulu, lotka musi dolecieć poza tę samą linię na korcie przeciwnika.

Sprzęt do badmintona

Do gry potrzebujesz odpowiedniego sprzętu. Na zestaw do badmintona składają się rakietki oraz lotki. Rakietka powinna być wykonana z mocnego materiału (np. stal, aluminium, włókno węglowe) i być bardzo lekka: jej waga oscyluje w granicach zaledwie 110 g!

W lotkach najważniejsza jest prędkość, jaką może osiągnąć oraz niska waga . Dla początkujących zaleca się lotki wykonane z nylonu, które są bardziej trwałe i w mniejszym stopniu ulegają zniszczeniu. Profesjonalne lotki wykonane są z piór (prawdziwych lub sztucznych) oraz posiadają podstawę z korka.

Korzyści z gry w badmintona

Badminton to prosty sport, który nie wymaga dużego doświadczenia, a jednocześnie pozwoli ci utrzymać świetną kondycję. Choć mogłoby się to wydawać nierealne, godzina intensywnej rozgrywki w badmintona pozwala spalić nawet 500 kalorii. To, w połączeniu z rywalizacją i świetną zabawą, pozwala w krótkim czasie zrzucić sporo zbędnych kilogramów.

Ta gra pozwoli ci również poprawić refleks, zwiększyć twoją koncentrację, a także wzmocnić mięśnie, o których istnieniu do tej pory nie miałeś pojęcia. To także świetny sposób, by zacieśnić więzi z bliskimi poprzez zabawę na świeżym powietrzu.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

NorahNorah

0 0

Witam Panie i Panowie
Czy naprawdę potrzebujesz pożyczki? Czy wpływa na ciebie gospodarka?
Chcesz poprawić swój biznes?
Potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć projekt?
Czy jesteś rolnikiem i potrzebujesz pożyczki na sfinansowanie gospodarstwa?
Czy potrzebujesz wsparcia finansowego na budowę domu lub zakup nieruchomości?
Potrzebujesz pożyczki na inny cel?

Możemy Ci pomóc.

Oferujemy różnorodne opcje pożyczek każdemu, kto potrzebuje pomocy finansowej, a ze względu na to, co dzieje się na całym świecie, postanowiliśmy udzielić pożyczki o oprocentowaniu 2,50%, a także możesz zdecydować, ile chcesz pożyczyć.

Aby dowiedzieć się więcej o naszej wyjątkowej ofercie pożyczki, wyślij e-mail za pośrednictwem || [email protected] || lub Napisz do nas na WhatsApp za pośrednictwem: +31642117819

Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie we własnym dogodnym miejscu, używając telefonu lub laptopa. 21:54, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA