Zamknij
REKLAMA

Jak odpowiednio zabezpieczyć paczkę?

14:02, 16.01.2020 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Handel w internecie jest gałęzią handlu, która rośnie z roku na rok o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent. Stale zwiększający się wolumen sprzedaży, a także ilość sklepów internetowych sprawiła, że popularnym zagadnieniem stała się kwestia, jak zabezpieczyć paczkę wysyłać pocztą lub firmą kurierską, aby bezpiecznie dotarła ona do klienta. Jest to niezwykle istotna kwestia, gdyż za każde zniszczenie paczki w transporcie odpowiada właściciel sklepu, a klient ma prawo oczekiwać, że towar zostanie dostarczony w nienaruszonym stanie. Jest to nawet związanie z uwarunkowaniami prawnymi, które chronią konsumentów i wymagają od przedsiębiorców, aby odpowiedzialność za dostarczenie paczki spoczywała na sklepie oraz firmie transportowej, a nie kliencie.

Pudełka kartonowe dla sklepów internetowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje pudełek. Od ich wyboru zależy to, jak dobrze zabezpieczony będzie towar. Najbardziej powszechnie występującym rodzajem pudła jest klasyczne pudełko skrzydłowe. Charakteryzuje się dwoma lub czterema klapami, które zachodzą na siebie, zamykając całe pudło. Ich podstawową wadą jest to, że klapy zamykające nie są niczym zabezpieczone, a to oznacza, że chcąc zamknąć takie pudło, trzeba je zakleić taśmą klejącą. Ponadto trzeba to zrobić bardzo szczelnie i użyć dużej ilości taśmy, aby uniknąć samoistnego lub przypadkowego otworzenia się pudła. Alternatywą są jednak pudła fasonowe. Są one zupełnie inaczej skonstruowane i pozwalają na o wiele solidniejsze, a także na wygodniejsze zamykanie. Ich konstrukcja jest taka, że zamykająca ma dodatkowe skrzydła, która wchodzą w dodatkowo zagięte elementy ścianki pudła. Taka konstrukcja pozwala na zamknięcie pudła bez konieczności zaklejania go taśmą. Oczywiście na czas transportu takie pudło jest dodatkowo zabezpieczane, ale w przypadku towarów o niewielkich gabarytach można zastosować estetyczne formy zabezpieczenia przed otworzeniem się klapy, a do tego użyć dodatkowej folii. Pozwoli to na osiągnięcie o wiele lepszego efektu wizualnego, co z pewnością pozytywnie wpłynie na odbiór ze strony klienta. Ponadto takie pudła są o wiele łatwiejsze w otwieraniu, co daje walory pragmatyczny.

Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że pudełka fasonowe o wiele łatwiej zapakować, co pozwala obniżyć ilość roboczogodzin koniecznych do obsługi zamówień w sklepie internetowym. Pudełka kartonowe, niezależnie od tego, jakiego są typu, powinny być wykonane z kartony o odpowiedniej grubości, co jest kluczowe do tego, aby z powodzeniem zabezpieczyły towar w czasie transportu. Ponadto podstawową kwestią, o której nie wolno zapominać w kontekście tego, jak zabezpieczyć paczkę, jest to, że należy do pudła włożyć odpowiednie wypełniacze, które sprawią, że towar będzie ściśle owinięty i nie będzie tłukł się po całym pudle. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza w przypadku delikatnego towaru. Powszechnie używa się do tego specjalnych wypełniaczy ze styropianu lub folii bąbelkowej, a także dodatkowego kartonu, ale w niektórych przypadkach można użyć także zwykłego papieru, a w przypadku amatorskiej wysyłki, także zwykłych gazet.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone