Zamknij
REKLAMA

Nauka języka obcego? Tylko za granicą!

09:15, 13.11.2019 | a.d
Skomentuj

Wiele jest propozycji dotyczących nauki języków obcych. Jedni wybierają metody typowo szkolne, drudzy zaś wolą uczyć się przez zabawę. Wyjątkową formą szlifowania języka są na pewno różne wyjazdy zagraniczne, na których dziecko uczy się przez poznawanie języka od wewnątrz.

Kursy językowe

Pierwsza podstawowa propozycja związana z wyjazdami zagranicznymi dotyczy kursów zagranicznych. Oferta jest wyjątkowo bogata, nie tylko pod względem wyboru miasta, do którego można pojechać, ale też grupy, czasu pobytu i dodatkowych atrakcji itd. Trudno czasami zdecydować się na wybór odpowiedniej szkoły językowej, jeśli zakres możliwości wyjazdowych jest tak duży. Dlatego też trzeba wybierać tylko takie oferty, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przyszłych kursantów z ciekawszą propozycją niż inne szkoły. Warto więc sprawdzić każdy szczegół oferty – program kursu, zajęcia odbywające się poza lekcjami, zakwaterowanie, ilość osób w grupie itd.

Na takim wyjeździe dziecko nie tylko się uczy, ale też poznaje kulturę i historię danego miasta, bierze udział w wycieczkach z przewodnikiem, ale też rozmawia w obcym języku z ludźmi innych narodowości. Nie ma więc mowy o nudzie, a nauka sprawia wyjątkową przyjemność. W naturalny i bezbolesny sposób przełamuje barierę językową, o czym nie można marzyć nawet w najlepszej szkole językowej w kraju.

Obozy zimowe

Bardzo dużą popularnością cieszą się wyjazdy językowe, mające formę obozów zimowych. Kilkanaście dni poza domem i odpoczynek od szkoły w gronie rówieśników oraz mnóstwo atrakcji pozalekcyjnych – to robi na dzieciach duże wrażenie. Większa swoboda czasowa sprzyja poznawaniu języka bez oporu i bez nacisków z zewnątrz. Dziecko uczy się także nieświadomie, obcując z językiem każdego dnia – w sklepie, na ulicy i rozmawiając z obozowiczami innych narodowości. Poszerza również swoje horyzonty kulturowe i  historyczne, i co ważne, konfrontuje się również z własnymi słabościami. Często taki wyjazd językowy jest dla dziecka sprawdzianem z życia z dala od rodziców i radzenia sobie z różnymi problemami samodzielnie.

Ferie zimowe na obozie językowym to na pewno czas dobrze spożytkowany. Dziecko ma przede wszystkim dobrze się bawić i czuć bezpiecznie. Przy okazji uczy się języka i wymienia doświadczenia z innymi dziećmi. Obozy językowe obfitują w mnóstwo cennej dla rozwoju dziecka rozrywki, np. bierze udział w grach miejskich, quizach, konkursach językowych, odgrywaniu scenek w języku obcym oraz  wycieczkach z lektorem. Czas jest wypełniony po brzegi i nie ma miejsca na nudę. Dziecko wraca nie tylko z bagażem cennych doświadczeń językowych, ale tez dobrym humorem i głową pełną dobrych wspomnień.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA