Zamknij
REKLAMA

Niech twój warsztat znowu zalśni!

09:13, 13.11.2019 | a.d
Skomentuj

Bez względu na to, czy masz przydomowy warsztat, czy jesteś profesjonalistą, wiesz, że utrzymanie miejsca pracy w czystości jest trudne. O ile jeszcze luźny brud jest łatwy do usunięcia, o tyle ten pochodzący z silnej chemii czy olejów z czasem staje się po prostu jednością z posadzką. Co zrobić, aby przestrzeń znów zalśniła dawnym blaskiem? Można np. użyć szlifierki do posadzek.

Porządek, porządek i jeszcze raz porządek

Z dbaniem o czystość jest tak samo, jak troską o inne przestrzenie czy przedmioty. Na początku chucha się i dmucha na każdy kąt i szczelinę. Jednak im więcej czasu upłynie, im więcej pracy się wykona, tym trudniej jest utrzymać początkową świeżość. Trudno przecież, aby przy złożonych pracach mechanicznych, co chwilę biegać z mopem i zmywać to, co się rozlało. Wtedy praca byłaby po prostu nieefektywna.

Można dbać o porządek regularnie, kilka razy w tygodniu. Problem polega jednak na tym, że warsztaty mają do czynienia z chemią, smarami, pastami czy olejami, które bardzo trudno doczyścić. Dlatego też, nawet mimo starania się o utrzymanie porządku, może się okazać, że z czasem powierzchnie – zwłaszcza posadzki – będą już poplamione wżartym w nie brudem.

Co zrobić, aby podłoga odzyskała dawny blask?

To bardzo proste. Wystarczy zeszlifować, a następnie wypolerować posadzkę. Oczywiście nie froterką, które kiedyś były na potęgę używane w polskich domach, po to, aby PCV czy parkiet były niczym lustro. Tutaj potrzeba profesjonalnego sprzętu do zadań specjalnych. Są dwie opcje – albo samemu zakupić taki sprzęt, albo skorzystać z usług fachowca, który używa sprawdzonych urządzeń. Świetnie sprawdzają się szlifierki do posadzek marki Husqvarna.

Firma doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak trudne jest przygotowanie, szlifowanie oraz polerowanie posadzek betonowych, jak i lastryko czy wszystkich kamieni naturalnych. Dlatego też stworzyła linię produktów, które sprostają nawet najcięższym warunkom. W tym celu zostało opatentowane rozwiązanie Dual Drive Technology, ale też zdalnie sterowane maszyny PG 820 RC i PG 680 RC oraz wydajny kolektor pyłu DC 6000 (ponieważ środowisko pracy powinno być przyjazne oraz czyste). Ponadto w ofercie Husqvarny można znaleźć mniejsze modele szlifierek PG, które świetnie sprawdzą się przy pracach na mniejszych powierzchniach lub w konkretnych punktach.

Używając specjalnie dedykowanych do szlifowania posadzek urządzeń, otrzymujemy gwarancję nie tylko świetnie wykonanej pracy, ale też możliwość stworzenia wyjątkowo gładkiej powierzchni. Zabezpieczając ją następnie odpowiednimi środkami odpornymi na działanie silnej chemii, możemy zniwelować powstawanie przyszłych zabrudzeń i ułatwić utrzymanie warsztatu w czystości.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/szlifierki-do-posadzek/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA