Zamknij
REKLAMA

Korzyści ze stosowania odzieży odblaskowej

09:43, 15.10.2019 | a.d
Skomentuj

Wiele zawodów wymaga korzystania z odzieży odblaskowej. Do przykładów można zaliczyć policjantów, strażaków, ratowników pogotowia ratunkowego, pracowników portów i lotnisk.

Zwykli użytkownicy samochodów, również powinni mieć kamizelkę w pojeździe. Odzież odblaskowa zapewnia doskonałą widoczność zarówno w dzień, jak i w nocy. Dzięki swoim właściwościom znacznie poprawia bezpieczeństwo, nawet trudnych i ryzykownych zawodów.

Jakie korzyści płyną ze stosowania odzieży odblaskowej?

Odzież odblaskowa zapewniając użytkownikowi intensywną widzialność, bardzo podnosi jego bezpieczeństwo. Ubrania nie pomogą w ochronie organizmu przy bezpośrednich urazach, jednak zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia groźnej sytuacji. Odzież odblaskową stosuje się głównie w miejscach, gdzie jeździ wiele pojazdów. Widoczność pracownika z każdej strony zarówno w dzień, jak i w nocy sprawia, że potrąceń jest znacznie mniej. Dobrze dobrane ubrania odblaskowe zapewniają komfort w trakcie wykonywanych zadań. Mogą one chronić użytkownika przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Odzież odblaskowa czasem jest wykonywana ze specjalnych, niepalnych materiałów. Wtedy dodatkowo ochrania pracownika. Dobre ubrania odblaskowe są wysokiej jakości, co zapewnia dużą trwałość i długi okres użytkowania. Co więcej, dzięki stosowaniu intensywnie widzialnej odzieży, łatwo jest wyróżnić pracowników, od innych ludzi znajdujących się w tym samym miejscu. Taka sytuacja ma miejsce na lotnisku. Pracownicy poruszają się po płycie w ubraniach odblaskowych i nikt ich nie pomyli z pasażerami. Pracodawcy mają obowiązek zapewnić widoczną odzież w niektórych zawodach. Przepisy zapisane w ustawach regulują normy, które muszą spełniać ubrania odblaskowe (więcej na https://www.ferpol.pl/odziez-odblaskowa-7458125). Zakup odpowiedniej odzieży jest często konieczny, a niedostosowanie się do przepisów może skutkować odpowiedzialnością prawną.

Szeroka oferta odzieży odblaskowej

Na rynku dostępna jest szeroka gama ubrań, spełniających standardy odzieży odblaskowej. Ważne, żeby dostosować strój do warunków, w których będzie wykorzystywany. Odzież powinna dawać użytkownikowi komfort termiczny i możliwość wykonywania pełnego zakresu ruchów. Ubrania dobrane w nieprawidłowy sposób mogą być uciążliwe, co przełoży się na niższą produktywność pracownika. W skrajnych przypadkach niewygodna odzież może być przyczyną wypadku. Szeroka gama ubrań sprawia, że każdy jest w stanie dopasować produkt do potrzeb. W ofercie dostępne są polary, kurtki przeciwdeszczowe, odzież soft shell, kamizelki, spodnie wodoodporne i wiele więcej. W gorące dni również jest możliwość korzystania z ubioru odblaskowego. T-shirty, kamizelki oraz odzież chłodząca zapewnią komfort pracy w bardzo wysokich temperaturach.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA