Zamknij
REKLAMA

Płyty elektryczne i indukcyjne - jakie są najczęstsze usterki?

16:34, 05.09.2019 | a.d
Skomentuj

Głównymi zaletami płyt grzewczych jest wygoda użytkowania, łatwiejsze utrzymanie czystości, a także estetyczny minimalistyczny wygląd. Oczywiście jak w każdych urządzeniach zdarzają się awarie. Jakie usterki w płytach elektrycznych występują najczęściej?

Wybijanie bezpieczników

Jedną z najczęstszych i bardzo uciążliwych usterek związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem urządzeń elektrycznych jest wybijanie bezpieczników. Oprócz tego, że płyta nie może być używana przez przeciążenie, to jeszcze taki proces zatrzymuje pracę innych urządzeń elektrycznych w domu. W głównej mierze w przypadku płyt indukcyjnych i elektrycznych przyczyną jest za mała moc bezpieczników. Przed podłączeniem płyty należy zatem zapoznać się z instrukcją od producenta - tam określone są wartości bezpieczników. 

Nieprawidłowe podłączenie płyty

Naprawa płyty elektrycznej nie zawsze jest konieczna. Czasem błąd leży po prostu w niepoprawnym podłączeniu sprzętu. Wbrew pozorom ta powszechna czynność okazuje się najczęstszym problemem związanym z korzystaniem z tego sprzętu kuchennego. Usterka płyty, która nie jest prawidłowo podłączona, objawia się przez to, że nie można włączyć urządzenia ani z niego korzystać. Wiele osób martwi się, że to błąd fabryczny, jednak wystarczy jeszcze raz podłączyć urządzenie zgodnie z instrukcją producenta. 

Nieprawidłowe działanie panelu sterowania

Jedną z najpoważniejszych usterek płyt elektrycznych i indukcyjnych jest niewłaściwe funkcjonowanie modułu sterowania. Na panelu wyświetlają się błędy, a przyciski nie reagują na dotyk. Bardzo często zdarza się także sytuacja, gdy grzeje tylko jedno pole indukcyjne. Niebezpieczne może być także samoistne włączanie się sprzętu. Taka płyta elektryczna musi być oddana do naprawy, jednak ta usługa jest kosztowna - wówczas należy przemyśleć czy korzystniejszym rozwiązaniem nie będzie zakup nowej płyty. 

Naprawa płyty grzewczej

Naprawa AGD powinna zostać wykonana przez fachowca - poszczególne usterki płyty indukcyjnej lub elektrycznej wynikają z nieprawidłowego podłączenia płyty, za słabych bezpieczników lub wady fabrycznej. Można wykonać te prace samodzielnie, jednak lepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się do specjalisty. 

Tego typu urządzenia elektryczne cieszą się ogromną popularnością na rynku, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z ewentualnych usterek, z którymi trzeba będzie się zmierzyć. Przed używaniem płyty indukcyjnej należy przede wszystkim wziąć pod uwagę dobór odpowiednich bezpieczników pod moc urządzenia. Niezwykle istotne jest także prawidłowe podłączenie płyty indukcyjnej - według instrukcji producenta. W tych kwestiach warto zwrócić się o pomoc do fachowca, który doradzi najkorzystniejsze rozwiązania oraz wykona usługę w sposób bezpieczny i profesjonalny. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

hihihihi

0 0

A co to dyletancki i idiotyczny artykuł? 11:14, 05.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DianaDiana

0 0

Z usterkami tych kuchenek albo sobie poradzimy albo nie, dlatego najlepiej od razu wezwijmy serwis AGD, https://www.technikan.pl/. 23:28, 17.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA