Zamknij

Chcesz zostać myśliwym - najpierw zdaj testy!

08:25, 03.08.2019 a.d Aktualizacja: 08:26, 03.08.2019
Skomentuj

Wielowiekowa tradycja łowiecka jest kontynuowana nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Myśliwi są elitarną grupą osób, które dbają przede wszystkim o równowagę w przyrodzie.

Zanim zostanie się pełnoprawnym myśliwym, należy odbyć staż w kole łowieckim gdzie zdobywa się niezbędną myśliwemu wiedzę, która przyda się nie tylko na egzaminach.

Testy na myśliwego obejmują trzy etapy – test wiedzy, egzamin ustny oraz test strzelecki. W dzisiejszej publikacji przedstawimy, jak wyglądają egzaminy na myśliwego.  

Kto może zostać myśliwym?

Myśliwym może zostać każdy, kto odbył minimalny, roczny staż w lokalnym kole łowieckim. Wymaga to zainwestowanie sporej ilości czasu, gdyż to jeden z najcięższych warunków, który stoi na drodze do zostania pełnoprawnym myśliwym.

Jakie są podstawowe wymagania jakie musi spełnić kandydat?

- każdy kandydat musi mieć ukończone 18 lat;

- obywatelstwo polskie;

- brak popełnionych przestępstw, określonych w prawie łowieckim.  

Spełniłeś powyższe warunki? To znaczy, że możesz podejść do egzaminu łowieckiego. Jest on organizowany przez PZŁ, czyli Polski Związek Łowiecki,  który jest najważniejszą organizacją w Polsce zrzeszającą myśliwych.

Testy łowieckie – krok po kroku

Egzamin na myśliwego dzieli się na trzy etapy. Zaliczenie pierwszej części umożliwia podejście do drugiego etapu. Brak zaliczenie jeden z części egzaminu oznacza konieczność powtórzenia całości w innym terminie.  

  1. Test wiedzy o łowiectwie

Arkusz egzaminacyjny obejmuje 70 pytań ogólnych i 30 pytań dotyczących bezpieczeństwa w przed oraz w trakcie polowania. Całość to 100 pytań zamkniętych, gdzie  tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Do wyboru macie cztery możliwe odpowiedzi – A, B, C lub D.

Opracowane odpowiedzi na testy to ogromna pomoc w trakcie nauki do egzaminów. Pozwalają w kompleksowy sposób przygotować się na wszystkie możliwe pytania na teście z wiedzy o łowiectwie.  ” – radzą profesjonaliści ze strony Odpowiedzi.com.pl.

  1. Egzamin ustny

Pytania jakie pojawiają się na egzaminie ustny niewiele różnią się od tych na arkuszu. Jednak odpowiedzi muszą być przygotowane „na gorąco”. Dobrze przygotujcie się na tą część egzaminu, gdyż pytania mogą okazać się niespodziewane.

  1. Test strzelecki

Każdy myśliwi musi umieć obchodzić się z bronią, ale przede wszystkim celnie z niej strzelać. Na egzaminie czekają trzy zadania strzeleckie, których zaliczenie zależą głównie od ilości celnych strzałów.

Jakie wyniki dają zaliczenie na egzaminie?

  1. Strzelanie do rzutek – 4/10 celnych strzałów
  2. Makieta zająca – 4/10 celnych strzałów
  3. Makieta rogacz – 3/5 celnych strzałów

W trakcie egzaminu słuchaj instruktora. Brawura jest szczególnie źle widziana na egzaminie strzeleckim i może zakończyć się niezaliczeniem testu.

Artykuł powstał we współpracy z Odpowiedzi.com.pl.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

myśliwy od ponad 20 myśliwy od ponad 20

0 0

Roczny staż w kole nie obejmuje leśników (przedmiot łowiectwo w szkole), ponadto wszystkich obejmuje roczne szkolenie w PZŁ (2 razy w miesiącu) i to jest najtrudniejsze. Za wszystko trzeba słono płacić. Coś skromny ten artykuł, pomija kilka istotnych kwestii. Darz bór. 09:07, 29.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%