Zamknij

Jak połączyć pompę ciepła i fotowoltaikę?

14:00, 19.11.2022 . Aktualizacja: 14:00, 19.11.2022
Skomentuj

Czy istnieje system grzewczy, korzystanie z którego pozwala cieszyć się uczuciem ciepła mniejszym, a z czasem nawet zerowym kosztem? Owszem, jeśli tylko zostanie odpowiednio zaprojektowany i wykonany. Wiedzą o tym doskonale kolejni użytkownicy paneli słonecznych oraz pompy ciepła. Ten duet urządzeń wzbudza coraz większe zainteresowanie z różnych powodów, dlatego powinien zachęcić do poznania go również Ciebie, w czym pomogą Ci zawarte niżej informacje.

Pompy ciepła i fotowoltaika – idealny sposób uzyskiwania energii?  

Jak wiadomo, pompy ciepła to urządzenia gwarantujące skuteczne i ekologiczne ogrzewanie budynków, lecz wymagają one zasilania, by były w stanie odpowiednio funkcjonować. W celu jego uzyskania nie trzeba jednak koniecznie korzystać z energii elektrycznej. Równie dobrze w tej roli poradzić może sobie bowiem jej słoneczna odmiana. Fotowoltaika to popularny obecnie sposób przetwarzania promieniowania UV na energię do ogrzewania budynków lub zasilania poszczególnych urządzeń. Dlaczego więc nie mogłaby sprawdzić się w duecie z pompą zamontowaną w gruncie lub typu powietrznego? Jest to pytanie retoryczne, ponieważ taka para urządzeń może sprawować się doskonale, nie wyrządzając przy tym szkód środowisku naturalnemu, co także ma duże znaczenie dla wielu osób.

Na czym polega połączenie pompy ciepła i fotowoltaiki? 

Połączenie pompy ciepła z panelami słonecznymi jest obecnie jak najbardziej możliwe do uzyskania. Gdy zostaną one zainstalowane w odpowiednich miejscach, wystarczy je odpowiednio ze sobą zintegrować. Pozwalają na to m.in. pompy oraz falowniki wybranych marek. Korzystając z nich, możliwe jest skonfigurowanie całej instalacji w wygodny dla siebie sposób, a zarazem tak, by przynosiła ona oczekiwane efekty. Poszczególne pompy ciepła są w stanie działać w różnych trybach, a na przełączenie ich pozwalają odpowiednie falowniki. Proces ten odbywa się poprzez zastosowanie wyjścia zarządzania i w sposób cyfrowy. Tryby działania pompy zasilanej przez fotowoltaikę ulegają zmianie automatycznie, w czym bardzo istotną rolę odgrywa specjalny algorytm regulacyjny. I choć w teorii brzmi to skomplikowanie, w praktyce pozostaje bardziej przystępne.

Jak House Solutions pomoże Ci przy instalacji pompy ciepła i fotowoltaiki? 

Jeżeli uznasz, że połączenie pompy ciepła i fotowoltatiki to pomysł, który warto wcielić w życie, pamiętaj, aby w tym celu skorzystać z usług firmy mającej odpowiednie kompetencje do wykonania takiej usługi. Dzięki niej uzyskasz nie tylko potrzebne wsparcie na każdym etapie realizacji projektu, ale też informacje o tym, jak można zdobyć środki na pokrycie części kosztów z nią związanych od państwa. Właściwą wiedzę w tym zakresie posiadają specjaliści tworzący firmę House Solutions. Dołączając do jej klientów, powinieneś już niebawem móc zacząć korzystać z efektów działania fotowoltatiki w połączeniu z pompą ciepła, co przełoży się na odczuwanie większego komfortu w danym budynku i spadek kosztów związanych z jego ogrzewaniem. Mogą to natomiast potwierdzić kolejni zwolennicy tego rodzaju rozwiązania.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

KarolaKarola

1 0

Wystarczy że znajdziemy odpowiednią firmę, która nam się tym zajmie, przykładowo polenergia fotowoltaika montuje zarówno pompy ciepłą jak i panele fotowoltaiczne, działa w całej Polsce.Dobrze jest właśnie taką firmę znaleźć i jej zlecić cała pracę. Wtedy mamy pewność ze nasza inwestycja będzie zadowalająca. 17:59, 21.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

BartoszBartosz

0 0

Ja zdecydowałem się na pompę ciepła od firmy Fonko i dzięki temu mogę cieszyć się wysokim komfortem o każdej porze roku. 12:19, 28.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%