Zamknij
REKLAMA

Bakterie do oczyszczalni ścieków - czym są i jak działają?

08.39, 28.09.2022 . Aktualizacja: 08.39, 28.09.2022
Skomentuj

Oczyszczalnia ścieków to niezwykle opłacalna, a zarazem bardzo ekologiczna inwestycja, jednak aby mogła spełniać swoją funkcję, a rozkład ścieków zebranych w jej zbiorniku był możliwy, w oczyszczalni ścieków muszą żyć odpowiednie mikroorganizmy. To od ich proporcji, a także liczebności zależy wydajność całego systemu. Aby aplikować optymalną dawkę bakterii, które spełnią swoje zadanie w oczyszczalni ścieków, należy zastosować tak zwane bioaktywatory. Wprowadza się je do komory napowietrzania w oczyszczalni biologicznej lub do osadnika gnilnego, gdzie następuje dalszy rozwój mikroorganizmów.

Bakterie do oczyszczania ścieków

Biopreparaty do oczyszczania ścieków są uniwersalnym produktem, który można stosować podczas pracy zarówno biologicznych, jak i drenażowych oczyszczalni ścieków. Aplikowanie ich wspomaga rozkład zanieczyszczeń, zmniejsza ilość piany w osadnikach gnilnych oraz minimalizuje powstawanie kożuchów lub innych osadów. Bakterie do oczyszczania ścieków od EKODREN warto stosować we wszystkich instalacjach wyposażonych w tunele, drenaże, skrzynki oraz studnie.

Kiedy warto stosować bioaktywatory?

Bioaktywatory doskonale sprawdzają się w kryzysowych sytuacjach. Używanie tych preparatów może być zbawienne na przykład podczas zatrzymania się pracy oczyszczalni, co mogło być spowodowane przerwami w dostawie prądu. Jednak ich działanie pomaga też w sytuacjach, na które człowiek miał swój mniejszy lub większy wpływ. Bioaktywatory sprawdzą się podczas problemów związanych z nieprawidłową eksploatacją instalacji, częstym i intensywnym stosowaniem preparatów chemicznych, w tym środków do dezynfekcji, które zaburzają naturalną zdolność do rozwoju bakterii w oczyszczalni oraz nagłym zwiększeniem liczby użytkowników całej instalacji, związanym z gwałtownym wzrostem liczby ścieków.

Najlepszej jakości preparaty do przydomowych oczyszczalni ścieków

Bakterie do oczyszczalni ścieków, które występują w formie biopreparatów pozwalają wyeliminować nieprzyjemny zapach, ale co najważniejsze redukują do minimum problemy, które niestety często mogą pojawiać się podczas eksploatacji systemu, jakim jest przydomowa oczyszczalnia ścieków od Ekodren. Bakterie i biopreparaty są stosowane nie tylko w przydomowych oczyszczalniach ścieków, ale także w szambach, kompostownikach, przenośnych toaletach, czy małych zbiornikach wodnych. Dzięki nim można pozbyć się odchodów, martwych roślin, tłuszczu, złogów i innego rodzaju zabrudzeń, które nie uległy naturalnemu rozłożeniu się. Preparaty te w świetny sposób odbudowują i chronią florę bakteryjną, która odpowiedzialna jest za poprawny przebieg niezbędnych procesów zachodzących w oczyszczalni.

Sięgając po bakterie i biopreparaty do oczyszczania ścieków postaw na sprawdzone źródło i zaufanego producenta, tylko tak będziesz mieć pewność, że stosowane przez Ciebie produkty będą skuteczne i w pełni bezpieczne.  Zapoznaj się z bogatą ofertą produktową firmy, a w razie wątpliwości poproś o pomoc specjalistów, którzy na pewno odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%