Zamknij
REKLAMA

Jaka powinna być szerokość bramy garażowej?

13.09, 15.09.2022 .
Skomentuj

Obecnie wybór bram garażowych jest ogromny. Do wyboru są różnorodne estetyki, ale też kształty czy materiały. Warto mieć na uwadze, że brama może przyjmować też rozmaite wymiary. Jaka jest pożądana szerokość? Jakie są możliwości w tym obszarze? Sprawdzamy!

Popularne bramy garażowe

Jak już wspomniano, obecnie dostępne są bramy garażowe w bardzo wielu wariantach. Jeśli chodzi o szerokość bramy, przyjmuje ona wartości w przedziale od 180 do nawet 600 cm. Jednak najczęściej spotykane szerokości mieszczą się w przedziale 220-250 cm. To w zupełności wystarczy, aby komfortowo wjeżdżać do garażu w zasadzie dowolnym samochodem osobowym. Nawet w przypadku VAN-a szerokość 250 cm powinna być wystarczająca, jednak dysponując szerszym autem, dla jeszcze większej wygody można sobie pozwolić na nieco szerszą bramę do garażu.

Zastanów się nad swoimi potrzebami

Oczywiście nie musisz decydować się na standardowe szerokości bram garażowych. Najważniejszym czynnikiem, branym pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o wyborze wymiarów bramy, powinny być indywidualne potrzeby. Weź pod uwagę wymiary swojego samochodu, a także to, jak wiele przestrzeni potrzebujesz, aby komfortowo wjeżdżać do garażu i z niego wyjeżdżać. Istotne jest również to, w jaki sposób użytkujesz garaż i przestrzeń wokół niego. Czy będą się tam znajdować jakieś obiekty utrudniające wjazd lub wyjazd? A może posiadasz garaż podwójny, do którego będą wjeżdżać 2 samochody? Niewątpliwie w takiej sytuacji lepszym wyborem będzie brama o nieco większej szerokości.

Dopasowanie bramy do otworu

Decydując się na szerokość bramy, powinieneś rzecz jasna brać pod uwagę wymiary otworu na bramę garażową. Oczywiście najwygodniejszym rozwiązaniem byłoby określenie pożądanych wymiarów bramy garażowej jeszcze na etapie projektowania domu. Wybierając bramy garażowe warto skonsultować się z fachowcami, którzy określą, na jakie wymiary można się decydować w przypadku poszczególnych otworów i ich wymiarów. W ten sposób uda się wybrać optymalną bramę do garażu.

Zapraszamy: Smart-Power - bramy garażowe Szczecin

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%