Obecnie wybór bram garażowych jest ogromny. Do wyboru są różnorodne estetyki, ale też kształty czy materiały. Warto mieć na uwadze, że brama może przyjmować też rozmaite wymiary. Jaka jest pożądana szerokość? Jakie są możliwości w tym obszarze? Sprawdzamy!
Jak już wspomniano, obecnie dostępne są bramy garażowe w bardzo wielu wariantach. Jeśli chodzi o szerokość bramy, przyjmuje ona wartości w przedziale od 180 do nawet 600 cm. Jednak najczęściej spotykane szerokości mieszczą się w przedziale 220-250 cm. To w zupełności wystarczy, aby komfortowo wjeżdżać do garażu w zasadzie dowolnym samochodem osobowym. Nawet w przypadku VAN-a szerokość 250 cm powinna być wystarczająca, jednak dysponując szerszym autem, dla jeszcze większej wygody można sobie pozwolić na nieco szerszą bramę do garażu.
Oczywiście nie musisz decydować się na standardowe szerokości bram garażowych. Najważniejszym czynnikiem, branym pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o wyborze wymiarów bramy, powinny być indywidualne potrzeby. Weź pod uwagę wymiary swojego samochodu, a także to, jak wiele przestrzeni potrzebujesz, aby komfortowo wjeżdżać do garażu i z niego wyjeżdżać. Istotne jest również to, w jaki sposób użytkujesz garaż i przestrzeń wokół niego. Czy będą się tam znajdować jakieś obiekty utrudniające wjazd lub wyjazd? A może posiadasz garaż podwójny, do którego będą wjeżdżać 2 samochody? Niewątpliwie w takiej sytuacji lepszym wyborem będzie brama o nieco większej szerokości.
Decydując się na szerokość bramy, powinieneś rzecz jasna brać pod uwagę wymiary otworu na bramę garażową. Oczywiście najwygodniejszym rozwiązaniem byłoby określenie pożądanych wymiarów bramy garażowej jeszcze na etapie projektowania domu. Wybierając bramy garażowe warto skonsultować się z fachowcami, którzy określą, na jakie wymiary można się decydować w przypadku poszczególnych otworów i ich wymiarów. W ten sposób uda się wybrać optymalną bramę do garażu.
Zapraszamy: Smart-Power - bramy garażowe Szczecin
Wybory w Szczecinku: kto stanie na czele osiedli?
Ale forma wybierania to jakaś kpina- poklepiemy się po ramieniu i załatwione?
Bugno
20:09, 2025-10-22
Czas na chill w szczecineckim parku!
Chillhuj na hamaczku... Naogladali się na wycieczkach inclusivach i klepią to samo co widzieli w kimacie śródziemnomorskim nad tym naszym bajorem, mimo, że łeb może *%#)!& nad naszym jeziorem od jesiennego zimna, wiatru i koszmarnie ponurej wilgoci. Tu raczej parawany przed wiatrem i zimnem warte sa uwagi, zeby się mialy gdzie schować te babki z dziecmi w wozkach niz TOTO.
Labagienna
18:48, 2025-10-22
Czas na chill w szczecineckim parku!
Czas pisać po polsku
Xxxx
18:40, 2025-10-22
Czas na chill w szczecineckim parku!
Co za yebana dziura ta wiocha z poyebami na czele 🤣
Żenada
17:43, 2025-10-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz