Zamknij
REKLAMA

Samochód chłodnia czy izoterma – który wybrać

11:54, 01.07.2022 | .
Skomentuj

Samochody chłodnia i izoterma to pojazdy, które są niezbędne w prowadzeniu działalności gospodarczej przez wiele polskich firm. Pozwalają one na przewożenie towarów przy lekko lub mocno obniżonej temperaturze. Te dwa typy pojazdów, ze względu na swoje cechy charakterystyczne, sprawdzają się w transporcie różnych produktów na większe lub mniejsze odległości.

Samochód chłodnia – charakterystyka i zastosowanie

Samochody dostawcze chłodnie to pojazdy wyposażone w mechaniczne źródło chłodzenia. Najczęściej jest to sprężarka lub inne urządzenie absorpcyjne. Może ono schłodzić wnętrze pojazdu, przy średniej temperaturze sięgającej na zewnątrz 30 stopni Celsjusza, nawet do -20 stopni Celsjusza. Wyróżniamy kilka odmian chłodni według klasy chłodzenia – od A do F:

- w klasie A – od 0 do +12 stopni Celsjusza,

- w klasie B – od -10 do +12 stopni Celsjusza,

- w klasie C – od -20 do +12 stopni Celsjusza,

- w klasie D – 0 stopni Celsjusza,

- w klasie E – -10 stopni Celsjusza,

- w klasie F – -20 stopni Celsjusza.

Pozwala to na dobre dopasowanie chłodni do typu lub typów przewożonych w niej towarów. Pojazdy chłodnie będą najlepsze na długie i czasochłonne trasy w obrębie kraju, jak i za granicą. Pozwalają one na utrzymanie odpowiedniego poziomu chłodu takim produktom jak lody, mrożonki czy też półprodukty mrożone. Są to zatem pojazdy niezbędne przy prowadzeniu działalności związanej z produktami spożywczymi.

Samochód izoterma – charakterystyka i zastosowanie

Samochody typu izoterma to środki transportu z nadwoziem wykonanym z materiałów termoizolacyjnych. Dzięki temu wymiana ciepła między ich wnętrzem a otoczeniem zostaje mocno ograniczona. Wyróżniamy dwa typy pojazdów izoterm – z normalną izolacją i ze wzmocnioną izolacją. W izotermach transportujemy towary w temperaturze nieco powyżej 0 stopni. Z tego względu samochody tego typu sprawdzają się przy transporcie na krótkim i średnim dystansie (np. w obrębie miasta lub regionu). Doskonale sprawdzają się one przy przewożeniu np. sadzonek do szklarni czy też warzyw i owoców. Ze względu na wyższe temperatury panujące w ich wnętrzu nie można w nich jednak przewozić towarów mrożonych. Ich atutem jest jednak niższa cena w stosunku do chłodni, w których znajduje się dodatkowa aparatura chłodząca.

Zakup samochodu chłodni lub izotermy – skąd wziąć środki?

Ceny używanych pojazdów typu izoterma oraz chłodnia znajdują się obecnie w przedziale od kilkudziesięciu do ponad 100, 200 tys. złotych, w zależności od tego, w jakim znajdują się one stanie technicznym oraz jaki jest ich rok produkcji. Bez względu na to, na który samochód typu chłodnia lub izoterma się zdecydujemy, trudno będzie zorganizować całą kwotę na jego zakup ze środków obrotowych. W takim przypadku warto zastanowić się nad kredytem gotówkowym. Taki produkt finansowy dostępny jest w ofercie wielu polskich banków. Szczególną uwagę warto zwrócić jednak na to, co przygotował w tej kwestii klientom Santander Consumer Bank – bank od kredytów. W propozycji banku znajduje się Kredyt na samochód używany, którym sfinansujemy zakup pojazdu typu chłodnia lub izoterma od osoby fizycznej, dealera lub z komisu, bez względu na to, czy jest to auto krajowe, czy też sprowadzone zza granicy. Atutem kredytu gotówkowego na samochód używany, który proponuje Santander Consumer Bank, jest także krótki czas oczekiwania na decyzję kredytową, dostępna już w ciągu 30 minut od złożenia odpowiedniego wniosku, oraz akceptacja różnych źródeł dochodu, nie tylko tych krajowych, lecz również zagranicznych. To jednak nie wszystkie możliwości kredytu gotówkowego na pojazdy używane. Obecnie klienci banku, którzy zdecydują się na taki produkt, mogą bowiem liczyć na dodatkowe środki na paliwo, w formie bonu w wysokości 200 złotych. Pozwoli to na pokrycie części kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Źródło:

https://polskaregionalna.pl/naczepy-izotermy-a-chlodnie-jakie-sa-roznice/

https://www.wynajemautochlodni.pl/warto-wiedziec/przydatne-informacje/chlodnie-a-izotermy-jakie-sa-roznice

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%