Samochody chłodnia i izoterma to pojazdy, które są niezbędne w prowadzeniu działalności gospodarczej przez wiele polskich firm. Pozwalają one na przewożenie towarów przy lekko lub mocno obniżonej temperaturze. Te dwa typy pojazdów, ze względu na swoje cechy charakterystyczne, sprawdzają się w transporcie różnych produktów na większe lub mniejsze odległości.
Samochód chłodnia – charakterystyka i zastosowanie
Samochody dostawcze chłodnie to pojazdy wyposażone w mechaniczne źródło chłodzenia. Najczęściej jest to sprężarka lub inne urządzenie absorpcyjne. Może ono schłodzić wnętrze pojazdu, przy średniej temperaturze sięgającej na zewnątrz 30 stopni Celsjusza, nawet do -20 stopni Celsjusza. Wyróżniamy kilka odmian chłodni według klasy chłodzenia – od A do F:
- w klasie A – od 0 do +12 stopni Celsjusza,
- w klasie B – od -10 do +12 stopni Celsjusza,
- w klasie C – od -20 do +12 stopni Celsjusza,
- w klasie D – 0 stopni Celsjusza,
- w klasie E – -10 stopni Celsjusza,
- w klasie F – -20 stopni Celsjusza.
Pozwala to na dobre dopasowanie chłodni do typu lub typów przewożonych w niej towarów. Pojazdy chłodnie będą najlepsze na długie i czasochłonne trasy w obrębie kraju, jak i za granicą. Pozwalają one na utrzymanie odpowiedniego poziomu chłodu takim produktom jak lody, mrożonki czy też półprodukty mrożone. Są to zatem pojazdy niezbędne przy prowadzeniu działalności związanej z produktami spożywczymi.
Samochód izoterma – charakterystyka i zastosowanie
Samochody typu izoterma to środki transportu z nadwoziem wykonanym z materiałów termoizolacyjnych. Dzięki temu wymiana ciepła między ich wnętrzem a otoczeniem zostaje mocno ograniczona. Wyróżniamy dwa typy pojazdów izoterm – z normalną izolacją i ze wzmocnioną izolacją. W izotermach transportujemy towary w temperaturze nieco powyżej 0 stopni. Z tego względu samochody tego typu sprawdzają się przy transporcie na krótkim i średnim dystansie (np. w obrębie miasta lub regionu). Doskonale sprawdzają się one przy przewożeniu np. sadzonek do szklarni czy też warzyw i owoców. Ze względu na wyższe temperatury panujące w ich wnętrzu nie można w nich jednak przewozić towarów mrożonych. Ich atutem jest jednak niższa cena w stosunku do chłodni, w których znajduje się dodatkowa aparatura chłodząca.
Zakup samochodu chłodni lub izotermy – skąd wziąć środki?
Ceny używanych pojazdów typu izoterma oraz chłodnia znajdują się obecnie w przedziale od kilkudziesięciu do ponad 100, 200 tys. złotych, w zależności od tego, w jakim znajdują się one stanie technicznym oraz jaki jest ich rok produkcji. Bez względu na to, na który samochód typu chłodnia lub izoterma się zdecydujemy, trudno będzie zorganizować całą kwotę na jego zakup ze środków obrotowych. W takim przypadku warto zastanowić się nad kredytem gotówkowym. Taki produkt finansowy dostępny jest w ofercie wielu polskich banków. Szczególną uwagę warto zwrócić jednak na to, co przygotował w tej kwestii klientom Santander Consumer Bank – bank od kredytów. W propozycji banku znajduje się Kredyt na samochód używany, którym sfinansujemy zakup pojazdu typu chłodnia lub izoterma od osoby fizycznej, dealera lub z komisu, bez względu na to, czy jest to auto krajowe, czy też sprowadzone zza granicy. Atutem kredytu gotówkowego na samochód używany, który proponuje Santander Consumer Bank, jest także krótki czas oczekiwania na decyzję kredytową, dostępna już w ciągu 30 minut od złożenia odpowiedniego wniosku, oraz akceptacja różnych źródeł dochodu, nie tylko tych krajowych, lecz również zagranicznych. To jednak nie wszystkie możliwości kredytu gotówkowego na pojazdy używane. Obecnie klienci banku, którzy zdecydują się na taki produkt, mogą bowiem liczyć na dodatkowe środki na paliwo, w formie bonu w wysokości 200 złotych. Pozwoli to na pokrycie części kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Źródło:
https://polskaregionalna.pl/naczepy-izotermy-a-chlodnie-jakie-sa-roznice/
https://www.wynajemautochlodni.pl/warto-wiedziec/przydatne-informacje/chlodnie-a-izotermy-jakie-sa-roznice
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
To był koncert pełen serca i wdzięczności.
Jak patrzę na te komentarze, pod jednym, drugim artykułem, to szkoda mi słów na część mieszkańców co tu komentują. Wszystko tylko im nie pasuje, albo za głos o albo nie to miejsce albo *%#)!& ktoś dostał. Ludzie opamiętajcie się. Jak to miasto ma tętnic życiem skoro wg komentarzy to sami starzy tetrycy tu żyją. Do organizatorów, chciałbym Wam również podziękować, bo inicjatywa godna pochwały, upamiętniając człowieka, który dla Szczecinka robił sporo, choć nie koniecznie chciał być gwiazdą.
Szczecinek
20:01, 2025-07-11
To był koncert pełen serca i wdzięczności.
Człowieku nie da się czytać twoich wypocin, agitacja pre-wyborcza na radnego trwa w najlepsze, wszyscy zasłużeni to głównie on i jego rodzina, la bidon skończ bo to jest nie smaczne, całe szczęście ostatnio zebrałeś kilka głosów kandydując na radnego co pokazało czego nie powinieneś robić, niestety dalej w to brniesz. Adam i Maciej mieli fajną inicjatywę, i to oni byli pomysłodawcami a z tego opisu wynika że był jeszcze on najważniejszy co ciągał za sznurki la ważniak, co jak grał na gitarze to fałszował tak że uszy więdły.
La Skończ Już
18:44, 2025-07-11
Tytoniowy biznes rozbity. Akcja Straży Granicznej
Brawo SG zero litości dla bydła
50cent
18:39, 2025-07-11
Słupki, szlaban i zakaz wjazdu. SzSM działa
Jest proste rozwiązanie,jak wszyscy działkowcy zrezygnują z działek to zarządcy działek od razu zrobią drogę dojazdową z asfaltu bo poczują stratę kasy
MOHER
18:24, 2025-07-11
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz