Zamknij
REKLAMA

Kotary drzwiowe – komfort i bezpieczeństwo pracy

14.25, 13.01.2022 .
Skomentuj

Kotary drzwiowe, czyli elastyczne pasy wykonane z polichlorku winylu, znajdują swoje zastosowanie w magazynach, halach produkcyjnych, warsztatach, sklepach spożywczych, chłodniach i wielu innych miejscach. Doskonale zastępują tradycyjne drzwi. Stają się rozwiązaniem wpływającym na komfort i bezpieczeństwo pracy.

W jaki sposób poprawiają warunki pracy? Co sprawia, że są coraz chętniej wybierane przez kolejne przedsiębiorstwa?

Płynne poruszanie się osób i pojazdów

Nieustanne otwieranie i zamykanie tradycyjnych drzwi w zakładach pracy, finalnie zabiera zbędnie czas i jest niekomfortowe dla pracowników. Ponadto trudno liczyć na płynne poruszanie się pojazdów, np. wózków widłowych między halami i poszczególnymi przestrzeniami.

Dzięki elastycznym paskom z miękkiego materiału można temu zaradzić. Kotary na drzwi dają szansę na płynne i bezproblemowe przemieszczanie się osób oraz rozmaitych pojazdów. Zostaje wyeliminowana potrzeba każdorazowego otwierania i zamykania drzwi. Ten element wpływa w efekcie końcowym na większą sprawność podejmowanych zadań, np. transport.

Bezpieczni pracownicy i pozostałe osoby

Na dużych przestrzeniach, w szczególności w zakładach produkcyjnych, występuje wiele stanowisk pracy. Każde z nich wiąże się z koniecznością zapewniania właściwych warunków do pracy. Gdy w grę wchodzą zadania związane np. ze spawaniem bądź pracą przy zastosowaniu sprzętów generujących duży hałas, na skutki uboczne narażeni są zarówno pracownicy, jak i osoby postronne przebywające w pobliżu.

Kotary drzwiowe można zastosować wewnątrz danego obiektu, oddzielając wybrane stanowisko pracy. Nie utrudniają one wykonywanych zadań, za to podwyższają bezpieczeństwo pracownika oraz innych osób, które przemieszczają się w pobliżu.

Bez ryzyka powstawania urazów

Korzystanie z tradycyjnych drzwi może się okazać nie tylko niewygodne, ale i związane z ryzykiem powstawania urazów. Wystarczy nieostrożne otwarcie drzwi, gdy po drugiej stronie znajduje się osoba, lub przytrzaśnięcie podczas ich zamykania. W przypadku zamontowanych kotar drzwiowych takie ryzyko nie występuje.

Elastyczne pasy są miękkie i posiadają zaokrąglone brzegi. Przechodzenie przez nie, nie wpływa zatem na możliwość doznania jakichkolwiek urazów, ani tym bardziej uszkodzenia poruszających się pojazdów. Transparentność pasów pozwala za to dostrzec, co lub kto znajduje się po ich drugiej stronie, aby uniknąć tarasowania sobie drogi.

Dzięki kotarom drzwiowym, których oferta znajduje się na stronie http://www.kurtynypasowe.pl/, można znacząco zwiększyć zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort pracy w dowolnym przedsiębiorstwie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%