Zamknij
REKLAMA

Dobra pożyczka - gdzie jej szukać?

09.55, 16.05.2020 r.
Skomentuj

Pożyczka, szczególnie taka którą można uzyskać stosunkowo szybko, to doskonały sposób na podreperowanie domowych finansów, jak również często na pokrycie nagłych i niespodziewanych wydatków. Obecnie na rynku można znaleźć pod tym względem bardzo wiele możliwości, nie tylko jak chodzi o oferty banków i kredytów, ale także firm pozabankowych, zajmujących się udzielaniem różnego rodzaju pożyczek.

Gdzie po pożyczkę

Pożyczki kojarzą się głownie z firmami pozabankowymi i nieco innymi kryteriami przyznawania finansowania niż w przypadku banków. To właśnie do nich swoje kroki kieruje coraz więcej osób, między innymi ze względu na dużą łatwość uzyskania takich zobowiązań. Udzielanie kredytów bowiem zarezerwowane jest dla banków, dlatego też inne podmioty w nazywaniu swoich produktów posługują się nazwą pożyczka. Warunki ich udzielania mogą być bardzo zróżnicowane, ponieważ firmy pozabankowe nie są związane przepisami prawa, do których bezwzględnie muszą stosować się banki. Mowa tutaj o konieczności stosowania określonych stóp procentowych czy stosowania określonych prawem procedur w trakcie przyznawania finansowania. Oczywiście banki również udzielają pożyczek, jednakże one w swojej działalności muszą pilnować przestrzegania właściwych przepisów.

Jakie rodzaje pożyczek są popularne

Na rynku można znaleźć bardzo wiele różnorodnych rodzajów pożyczek. Cieszą się one rosnącą popularnością, zwłaszcza te które można stosunkowo szybko uzyskać. Zalicza się do nich między innymi pożyczki chwilówki, których z każdym rokiem udziela coraz więcej firm. Ponadto firmy pozabankowe udzielają również wielu pożyczek pod zastaw, na przykład nieruchomości czy ruchomości o większej wartości. Takie propozycje często kierowane są również do tych osób, które mają problemy z płaceniem należności i na przykład zajęcie komornicze. Dzięki temu mogą zdobyć pieniądze na przykład właśnie na spłatę zaległości. Takie pożyczki, które udzielane są przez firmy pozabankowe zazwyczaj mają wyższe oprocentowanie niż kredyty w banku, jednakże dla wielu osób nie jest to żadnym problemem. Często niezbyt dobra historia kredytowa w bazach takich jak BIK i BIG sprawia, że nie mają możliwości uzyskania kredytu w jakimkolwiek banku, te bowiem właśnie na tych wpisach bazują ustalając zdolność kredytową klientów. Zaletą pożyczek, które uzyskać można w firmach pozabankowych z pewnością jest krótki czas, jaki jest potrzebny na otrzymanie takiego finansowania, ale także to, że wiele z nich nie wymaga od klientów zaświadczenia o zarobkach, co powiększa znacznie grono odbiorców.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%