Zamknij

Bezpłatne in vitro spełnia marzenia o rodzicielstwie

materiał promocyjny + 09:09, 06.02.2025 Aktualizacja: 09:10, 06.02.2025
Skomentuj materiał partnera materiał partnera

Dzięki rządowemu programowi refundacji in vitro pary zmagające się z zaburzeniami płodności otrzymały realne wsparcie w staraniach o dziecko. Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a coraz więcej par spodziewa się potomstwa dzięki tej inicjatywie. Refundacja in vitro jest realizowana w renomowanych ośrodkach leczenia niepłodności, takich jak Klinika Bocian w Szczecinie. Program jest dostępny w całej Polsce, także dla mieszkańców mniejszych miejscowości, zapewniając wygodny i łatwy dostęp do leczenia.

Kto może przystąpić do programu?

Proces kwalifikacji do refundacji in vitro jest prosty i szybki, pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów. Program skierowany jest do par ze stwierdzoną bezwzględną przyczyną niepłodnością lub takich, które nieskutecznie leczyły się z powodu niepłodności przez ostatnie 12 miesięcy. Kryteria wiekowe obejmują kobiety do 42. roku życia w przypadku korzystania z własnych komórek rozrodczych lub nasienia dawcy, a także do 45. roku życia w przypadku dawstwa komórek jajowych lub zarodków. Mężczyźni mogą przystąpić do programu do 55. roku życia. Program dostępny jest zarówno dla małżeństw, jak i par pozostających we wspólnym pożyciu. Warunkiem koniecznym jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia zdrowotnego. W przypadku korzystania z dawstwa gamet lub zarodków wymagana jest również opinia psychologa, aby pomóc parom w przygotowaniu do rodzicielstwa niegenetycznego. Program obejmuje także pary posiadające wcześniej zamrożone zarodki, a nawet te, które mają już dzieci.

Zakres wsparcia w programie in vitro

Rządowy program refundacji in vitro obejmuje wszystkie kluczowe etapy procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Finansowanie pokrywa zarówno kwalifikacje medyczne i badania diagnostyczne, jak i takie elementy jak:

  • punkcja jajników,
  • przygotowanie plemników do zapłodnienia,
  • zapłodnienie in vitro wraz z procedurami embriologicznymi,
  • transfer zarodków oraz kriotransfer,
  • mrożenie zarodków niewykorzystanych w trakcie leczenia.

Każda para może skorzystać z maksymalnie do 6 procedur wspomaganego rozrodu w tym do 6 cykli w przypadku dawstwa zarodków, do 4 cykli zapłodnienia z własnymi komórkami rozrodczymi lub dawstwem nasienia oraz do 2 cykli zapłodnienia z dawstwem oocytów. Program przewiduje także możliwość zabezpieczenia płodności u pacjentów onkologicznych poprzez mrożenie komórek jajowych i plemników, co daje im szansę na rodzicielstwo w przyszłości.

Rządowa refundacja in vitro w Szczecinie

Kliniki Bocian realizują rządowy program refundacji in vitro w 8 swoich placówka zlokalizowanych w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Warszawie. Tylko przez pierwsze miesiące funkcjonowania programu, tj. od czerwca do grudnia 2024, potwierdzono w tych ośrodkach ponad 1800 ciąż. A to nie koniec, bowiem kolejne pary podchodzą do transferu lub są w trakcie kwalifikacji.

W województwie zachodniopomorskim program refundacji in vitro realizowany jest w Klinice Bocian w Szczecinie mieszczącej się przy ul. Plac Brama Portowa 1. Placówka ta oferuje nowoczesne metody leczenia niepłodności, opierając się na zaawansowanych technologiach i wiedzy doświadczonych specjalistów. Dzięki dogodnemu położeniu, klinika jest łatwo dostępna zarówno dla mieszkańców Szczecina, jak i osób z okolicznych miejscowości.

Szczegółowe informacje na temat rządowego programu in vitro, zasad kwalifikacji oraz przebiegu leczenia można uzyskać, dzwoniąc pod numer: +48 22 300 50 90. Więcej informacji dostępnych jest także na stronie internetowej Kliniki Bocian: https://klinikabocian.pl/klinika/dofinansowanie-in-vitro

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

g-ag-a

2 1

Na tym świecie nie ma nic darmowego. W tym wypadku odbywać to będzie się na koszt NFZ czyli nas wszystkich. Także tych chorych np na raka którzy mogą nie doczekać się jakiegokolwiek leczenia. Pogratulować pomysłu , szczególnie w czasie potężnej dziury budżetowej w NFZ.

18:16, 06.02.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%