Zamknij

Tymczasowe ogrodzenia – co warto o nich wiedzieć?

00:00, 19.01.2023 art. sponsorowany

Istnieje wiele sytuacji, w których wykorzystanie tymczasowego ogrodzenia staje się niezbędne. Najczęściej dzieje się tak podczas prowadzenia prac budowlanych lub modernizacyjnych: posesja musi wówczas zostać odpowiednio zabezpieczona. W jaki sposób ogrodzić teren, aby prace przebiegały bez zakłóceń, a wybrane rozwiązanie spełniało oczekiwania pod względem zarówno funkcjonalnym, jak i estetycznym?

Panelowe systemy ogrodzeń – najczęściej wybierane rozwiązanie

Zazwyczaj chcemy postawić tymczasowe ogrodzenie jak najszybciej. Budowanie ogrodzenia tradycyjnego nie ma więc większego sensu: nie tylko zajmuje to dużo czasu, ale również bywa całkiem sporą inwestycją. Podczas prac budowlanych zdecydowanie lepiej sprawdzają się rozwiązania tymczasowe: ich ogromną zaletą jest to, że w każdej chwili można modyfikować położenie poszczególnych paneli. 

W czasie budowy lub remontu nietrudno o uszkodzenie ogrodzenia. Wystarczy, że coś się rozleje lub upadnie. Wjeżdżający na plac budowy pojazd może zaczepić o bramę – i zniszczenia gotowe! Jeżeli korzystamy z ogrodzeń tymczasowych, takie przypadki nie są dużym problemem. 

Lekkie ogrodzenia panelowe montuje się w prosty sposób. Trwa to krótko – i jest na tyle nieskomplikowane, że z tym zadaniem poradzi sobie właściwie każdy. Podobnie prosty jest demontaż, a dzięki niewielkiej masie panele ogrodzeń tymczasowych nie sprawiają problemów podczas transportu. 

Zastanawiasz się, gdzie można kupić elementy ogrodzenia tymczasowego? Różnorodne panelowe systemy ogrodzeń wysokiej jakości znajdziesz w ofercie firmy SONTO.

Ogrodzenia tymczasowe ażurowe

Tymczasowe ogrodzenia ażurowe wykonane są z paneli wypełnionych wewnątrz siatką. Jak można się więc domyślić – są dzięki temu wyjątkowo lekkie i łatwe w montażu. Poszczególne elementy nie wymagają mocowania w ziemi – wystarczy umieścić je na specjalnych stopach betonowych.

Ażurowe ogrodzenia można w razie potrzeby bardzo szybko przestawić. Nie zasłaniają tego, co dzieje się na placu budowy – co w zależności od sytuacji może być wadą lub zaletą. Panele z siatki dobrze sprawdzają się w miejscach, w których dobra widoczność jest ważna – na przykład w okolicy skrzyżowań drogowych. Siatka jest także odporna na działanie wiatru – nawet silne podmuchy nie powinny jej uszkodzić. Z drugiej strony – nie zapewnia żadnej ochrony przed pyłem lub kurzem. 

Ogrodzenia wykonane z siatki niektórym kojarzą się z niskim poziomem estetyki – jednak obecnie na rynku dostępne są rozwiązania na tyle różnorodne, że to wyobrażenie nie ma nic wspólnego z prawdą. Siatki wcale nie muszą szpecić swojego otoczenia – mogą doskonale do niego pasować!

Ogrodzenia tymczasowe pełne 

Tymczasowe ogrodzenie placu budowy może całkowicie zasłaniać to, co dzieje się na jego terenie. Jeśli zależy nam na właśnie takim rozwiązaniu, to najlepiej będzie sięgnąć po ogrodzenia pełne – których panele wypełnione są wewnątrz blachą falistą. Nie tylko zabezpieczają przed przedostaniem się na posesję osób niepożądanych: zapewniają również ochronę przed pyłem i kurzem i ukrywają przebieg prac przed ciekawskimi spojrzeniami. 

Wypełnione blachą panele zazwyczaj są dobrze zabezpieczone przed korozją – jeśli zdecydujemy się na zakup ogrodzenia od sprawdzonej firmy, to nie będziemy musieli obawiać się niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zarówno ogrodzenia pełne, jak i te ażurowe pokrywane są powłoką antykorozyjną (mogą być ocynkowane, malowane proszkowo lub wyposażone w otulinę z PCV). Choć pełne ogrodzenia są nieco bardziej masywne, niż ogrodzenia ażurowe – ich montaż także nie jest skomplikowany.

Zamontowanie tymczasowego ogrodzenia to etap, którego nie można pominąć podczas planowania prac budowlanych na danym terenie. Systemy ogrodzeń wykonanych z paneli ażurowych lub pełnych sprawdzają się w praktycznie każdej sytuacji – są bardzo wszechstronne, a jednocześnie łatwe w montażu oraz transporcie i niedrogie. Nie bez powodu znaczna większość inwestorów korzysta właśnie z tego rozwiązania!

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%