Franczyza w małym mieście to obecnie coraz popularniejsze rozwiązanie. Franczyzobiorcy cenią sobie taką formę działalności ze względu na rozwój zawodowy, bezpieczeństwo i osiągane przychody. Czy w małym mieście można zarobić z tego tytułu więcej niż przy umowie o pracę?
Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw, bez wypłat nagród z zysku, zgodnie z danymi GUS wynosiło w maju 2022 r. 6398,94 zł. W rzeczywistości zarobki w mniejszych miejscowościach są często niższe. Warto je porównać z dochodami z franczyzy, żeby dowiedzieć się, czy i jaki biznes w małym mieście otworzyć.
Franczyza w małym mieście – dochody/przychody (?)
Dochody, jakie przynosi franczyza w małym mieście związane są ze sprzedażą produktów i usług. W popularnych punktach handlowych dotyczą one głównie sprzedaży żywności i napojów. Można zdecydować się także na papierosy i alkohol. W tym drugim przypadku trzeba liczyć się z kosztami koncesji. Jeśli chodzi na pomysł na własny biznes w małym mieście, przy franczyzie istnieje także opcja skorzystania z usług gastronomicznych, doładowania telefonu, opłacenia rachunków lub gier liczbowych (jak np. Lotto).
Franczyza w małym mieście – koszty stałe
Franczyza to doskonały pomysł na własny biznes w małym mieście, choć jej prowadzenie wiąże się z określonymi kosztami stałymi. Pomniejszają one przychód, zmniejszając realny zysk netto. Dobrym pomysłem jest spisanie na początku biznesplanu. Określi on czy i jaki sklep opłaca się otworzyć w małym mieście. Wśród stałych kosztów franczyzy są m.in.: wynagrodzenia pracowników, media, wywóz odpadów, czy zakup produktów do sprzedaży. To jednak nie wszystko. Trzeba też wziąć pod uwagę opłaty początkowe by zdecydować, jaki biznes w małym mieście warto otworzyć.
Franczyza w małym mieście – opłaty początkowe
Opłaty początkowe dotyczące franczyzy to wszystkie koszty, które ponosi się przy otwarciu sklepu. Mogą one decydować o tym, jaki biznes otworzyć w małym mieście. Najczęściej do takich opłat należą koszty przystąpienia do sieci, pierwsze zaopatrzenie sklepu w produkty regionalne, koszty zakupu kasy fiskalnej oraz ewentualnej koncesji na sprzedaż alkoholu.
Na jaką franczyzę warto postawić w małym mieście?
Jaki sklep otworzyć w małym mieście? Śledząc informacje na temat dostępnych na rynku franczyz, warto zwrócić uwagę na Żabkę. Zgodnie z najnowszymi badaniami franczyzobiorców, w II kwartale 2022 roku, w skali kraju ponad 77% osiągnęło przychody w wysokości co najmniej 22 tysięcy złotych miesięcznie.. Nie trzeba się zatem zastanawiać, jaki biznes otworzyć w małym mieście. Wynagrodzenie jest tu wyższe. To dlatego franczyza Żabka to doskonały pomysł na własny biznes w małym mieście.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz