Rękawice antyprzecięciowe skutecznie chronią dłonie podczas pracy w lesie, a z kolei rękawice do pracy ze szkłem zapewniają bezpieczeństwo przed skaleczeniami podczas dmuchania szkła, a także przenoszenia tafli. O czym jednak warto pamiętać podczas ich wyboru?
Rękawice ochronne to nic innego, jak inwestycja w ochronę swojego zdrowia, a nawet życia, ponieważ rękawice osłaniają dłonie w czasie pracy z piłą lub podczas dmuchania i przenoszenia tafli szkła.
Istnieją branże, w których ochrona dłoni jest szczególnie ważna, a noszenie rękawic jest zawsze konieczne podczas kontaktu z ostrymi przedmiotami, narzędziami oraz substancjami chemicznymi. W takich zawodach jak: hutnik szkła, dekarz, stolarz, pilarz, drwal, mechanik samochodowy czy spawacz noszenie rękawiczek ochronnych antyprzecięciowych jest normą, przykładem takich rękawic będą na przykład https://hfsafety.pl/oferta/produkt/286/glassprotect2 od HF Safety. W ten sposób można chronić dłonie przed różnego rodzaju ostrymi przedmiotami i, bynajmniej, nie chodzi tutaj tylko o kwestie estetyczne, takie jak np. popękane dłonie lub zadrapania, ale też o różnego rodzaju zadrapania, otarcia, a, w skrajnych przypadkach, nawet poważne wypadki, mogące prowadzić do stanów zagrażających zdrowiu lub życiu.
Wybór rękawic antyprzecięciowych powinien być dostosowany do działalności przedsiębiorstwa i stopnia ryzyka, jakie w czasie pracy ponoszą pracownicy. Dlatego też rękawice antyprzecięciowe dzielone są na różne poziomy pod względem odporności na zagrożenia. Wskazuje się normy od A1 do A9 jeśli chodzi o ochronę, jaką zapewniają różnego rodzaju rękawice antyprzecięciowe. Według innej skali określa się klasy ochrony antyprzecięciowej - od 0 do 3, gdzie wartość 3 określa maksymalną prędkość, z jaką piła łańcuchowa może zetknąć się z elementem wyposażenia antyprzecięciowego, a efekt ochronny pozostaje zachowany. W tej sytuacji klasy ochrony antyprzecięciowej 2 i 3 oferują ochronę przy prędkości łańcucha do 28 m/s i właśnie tego typu odzież ochronna jest stosowana przez przeszkolonych użytkowników profesjonalnych.
Warto pamiętać że każda z klas ochrony antyprzecięciowej ma inne zastosowanie - np. klasa ochrony antyprzecięciowej 1 używana jest do prac w lesie i do prac przydomowych.
Rękawice antyprzecięciowe zapewniają też pracownikowi komfort psychiczny, ponieważ wpływają na bezpieczeństwo nawet podczas trudnych prac z ostrymi przedmiotami lub substancjami chemicznymi. Jest to więc inwestycja we własne zdrowie, wpływająca także na jakość produktów i wyrobów, w których specjalizuje się dana firma.
To był koncert pełen serca i wdzięczności.
Jak patrzę na te komentarze, pod jednym, drugim artykułem, to szkoda mi słów na część mieszkańców co tu komentują. Wszystko tylko im nie pasuje, albo za głos o albo nie to miejsce albo *%#)!& ktoś dostał. Ludzie opamiętajcie się. Jak to miasto ma tętnic życiem skoro wg komentarzy to sami starzy tetrycy tu żyją. Do organizatorów, chciałbym Wam również podziękować, bo inicjatywa godna pochwały, upamiętniając człowieka, który dla Szczecinka robił sporo, choć nie koniecznie chciał być gwiazdą.
Szczecinek
20:01, 2025-07-11
To był koncert pełen serca i wdzięczności.
Człowieku nie da się czytać twoich wypocin, agitacja pre-wyborcza na radnego trwa w najlepsze, wszyscy zasłużeni to głównie on i jego rodzina, la bidon skończ bo to jest nie smaczne, całe szczęście ostatnio zebrałeś kilka głosów kandydując na radnego co pokazało czego nie powinieneś robić, niestety dalej w to brniesz. Adam i Maciej mieli fajną inicjatywę, i to oni byli pomysłodawcami a z tego opisu wynika że był jeszcze on najważniejszy co ciągał za sznurki la ważniak, co jak grał na gitarze to fałszował tak że uszy więdły.
La Skończ Już
18:44, 2025-07-11
Tytoniowy biznes rozbity. Akcja Straży Granicznej
Brawo SG zero litości dla bydła
50cent
18:39, 2025-07-11
Słupki, szlaban i zakaz wjazdu. SzSM działa
Jest proste rozwiązanie,jak wszyscy działkowcy zrezygnują z działek to zarządcy działek od razu zrobią drogę dojazdową z asfaltu bo poczują stratę kasy
MOHER
18:24, 2025-07-11
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz