Zamknij

Ekologiczny kominek do ogrzewania domu

. + 14:31, 09.06.2022 Aktualizacja: 14:31, 09.06.2022
Skomentuj

Rosnące ceny surowców energetycznych sprawiają, że coraz więcej osób szuka najlepszych sposobów ogrzewania domu. Wśród urządzeń grzewczych dostępnych na rynku na uwagę zasługują kominki na pellet z płaszczem wodnym. To nowoczesne konstrukcje, które wyróżniają się wydajnością i funkcjonalnością.

Jaką funkcję pełni płaszcz wodny w kominku

Kominki to urządzenia grzewcze, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Te najbardziej tradycyjne wyposażone są w palenisko otwarte, w którym spala się drewno. Pomimo tego, że tego rodzaju konstrukcje wyglądają efektownie i tworzą w pomieszczeniu wyjątkowy klimat, mają wiele wad. Dlatego też w ostatnim czasie chętniej wybierane przez klientów są urządzenia z wkładem, w którym palenisko zamknięte jest w stalowym bądź żeliwnym korpusie.

Ciekawą modyfikacją jest kominek na pellet z płaszczem wodnym. Zastosowanie płaszcza wodnego otaczającego komorę spalania pozwala na podgrzanie wody znajdującej się w centralnym ogrzewaniu. Dzięki temu ciepło wytwarzane przez kominek może zostać rozprowadzone do grzejników całym domu i efektywnie wykorzystane. To nowoczesne i skuteczne rozwiązanie, pozwalające na rezygnację z tradycyjnej kotłowni. – dodają eksperci z serwisu https://iwonapellets.pl/

Najważniejsze funkcje kominka z płaszczem wodnym

Kominek na pellet z płaszczem wodnym wyposażony w zamkniętą komorę spalania może być z powodzeniem wykorzystywany również w domach wyposażonych w system rekuperacji, ponieważ tlen potrzebny do podtrzymania procesu spalania jest w 100% pobierany z zewnątrz. W zależności od potrzeb urządzenie może współpracować z tradycyjnymi grzejnikami lub ogrzewaniem podłogowym. Istnieje także możliwość ogrzewania ciepłej wody użytkowej wykorzystywanej do mycia bądź kąpania.

Nowoczesne konstrukcje pozwalają na spalanie nie tylko pelletu, ale i drewna, co znacząco zwiększa funkcjonalność sprzętu. Do dyspozycji użytkownika są kominki wyposażone w zasobniki na paliwo o różnej wielkości. Największe z nich mieszczą nawet 400 kg pelletu, co wystarcza nawet na miesiąc ogrzewania. Na wyróżnienie zasługuje także automatyczna przepustnica dolotu powietrza odpowiedzialna za regulację procesu spalania. 

Zobacz również: Piec na pellet z podajnikiem - jak działa, montaż i podłączenie

Innowacyjne rozwiązania ułatwiające obsługę

Współczesne kominki na pellet z płaszczem wodnym oferowane przez renomowanych producentów to konstrukcje, w których zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest funkcja automatycznego rozpalania i wygaszania paleniska. Czas potrzeby do uzyskania płomienia wynosi około 5 minut. Użytkownicy takich kominków docenią również funkcję automatycznego czyszczenia paleniska. Zastosowanie specjalnego mechanizmu czyszczenia sprawia, że cały popiół trafia do szuflady, która wymaga opróżniania z częstotliwością raz na miesiąc.

W nowoczesnych kominkach montuje się również inteligentne sterowniki wyposażone w czujniki temperatury odpowiedzialne za utrzymywanie wybranej temperatury w pomieszczeniach. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie wychłodzenia wnętrza. Utrzymywanie komfortu termicznego we wnętrzach umożliwia także programator tygodniowy. Sterownik pozwala na zaprogramowanie temperatury w wybranych godzinach i dniach tygodnia. Sprzęt elektroniczny może być obsługiwany za pomocą panelu sterowania lub poprzez smartfon.

Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań sprawia, że nowoczesne kominki z płaszczem wodnym to urządzenia bezobsługowe. Rola użytkownika ogranicza się wyłącznie do uzupełniania paliwa i okresowego usuwania popiołu. Wszystko to sprawia, że tego rodzaju sprzęt stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych kotłów grzewczych.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

AndrzejAndrzej

0 0

Ja wybrałem pompe ciepła od firmy Fonko i dzięki temu mogę cieszyć się niezawodnym ogrzewaniem w korzystnej cenie.

13:00, 30.06.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%