Zamknij
REKLAMA

Młodość przychodzi z wiekiem. Rozmawiamy o radościach i problemach seniorów

11.57, 26.10.2022 . Aktualizacja: 11.57, 26.10.2022
Skomentuj Czy bycie seniorem oznacza statyczność i nudę? Niekoniecznie. Seniorzy coraz częściej szukają aktywności, chcą spełniać marzenia i szukają atrakcji.
REKLAMA

Jacy są dziś seniorzy? Na co dziś stać seniora i jak może dorobić? „Młodość przychodzi z wiekiem" – tak podkreślali seniorzy, którym poświęciliśmy kolejny odcinek Pomorze Zachodnie News Studio, a wszystko z okazji Europejskiego Dnia Seniora.

Czy bycie seniorem oznacza statyczność i nudę? Niekoniecznie. Seniorzy coraz częściej szukają aktywności, chcą spełniać marzenia i szukają atrakcji.

- Pamiętam z mojego dzieciństwa panie po sześćdziesiątce. Babulina normalnie! Chusta, ubrana skromnie, żeby się nie rzucać w oczy, nie wiadomo dlaczego. A teraz to się normalnie zaczyna życie dopiero! – zachwycał się nad współczesnymi seniorkami Michał Janicki, aktor Teatru Polskiego w Szczecinie.

Goście wyliczali, że aktywności można szukać m.in. w Uniwersytetach Trzeciego Wieku czy coraz bogatszej ofercie kulturalnej. Co ciekawe, to kobiety chętniej wychodzą z domów.

- Zmieniło się postrzeganie samych siebie – mówiła profesor Iwona Wiśniewska-Salamon – Prawda jest taka, że kobiety były zaszufladkowane. Zobaczmy jakie zwyczaje, wartości i kulturalne tradycje zostały nam, kobietom narzucone. Kobiety zaczęły dojrzewać do pewnego stanu emocji i samouświadomienia. To widać w przypadku seniorek – dodawała.

Beata Borucka – powszechnie znana jako Mądra Babcia, wyjaśniła że kobiety najpierw są wzorowymi uczennicami, później oddają się macierzyństwu, a na końcu, gdy już nie muszą poświęcać się całkowicie dzieciom, mogą pozwolić sobie na szaleństwo.

- Ta radość życia bardzo spada, kiedy mamy kłopot z zaspokojeniem potrzeb podstawowych. Kiedy mamy wielki temat, że nie mamy na opał na zimę, na węgiel. Nie zaklinajmy rzeczywistości – tak jest – mówiła Beata Borucka.

Seniorzy mocno odczuwają wszechobecną inflację, a coraz częściej zamiast szukać oferty kulturalnej, zaglądają do Internetu po informacje, jak zdobyć dodatkowe pieniądze.

- Nie cierpię jękingu - nie mam, podrożało. Stworzyłam więc projekt i cykl programów „dorabianie na legalu”. Współpracuję z wieloma inicjatywami, miejscami, uczę babcie rozwijać się w marketingu sieciowym. Szansę mają osoby starsze, które chcą dorobić jako opiekunki dla dzieci, pokazuję różne aplikacje, gdzie można znaleźć dodatkowe zajęcie zarobkowe – dodawała Beata Borucka.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Babcia Babcia

0 0

Dajcie już spokój tym babciom z dorabianiem jako opiekunki do dzieci - one już się wystarczająco opiekowały swoimi dziećmi !! Pracowały, stały w kolejkach po podstawowe artykuły - czas odpocząć a nie szukać gdzie by tu dorobić. 12:29, 26.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%