Zamknij
REKLAMA

Policja podsumowała akcję "Znicz". Bez wypadków, ale z promilami

13:54, 04.11.2019 | is / Policja
Skomentuj
REKLAMA

Zakończyły się policyjne działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w czasie Wszystkich Świętych. Dzięki zaangażowaniu w służbę mundurowych, jak również eliminowaniu najbardziej niebezpiecznych wykroczeń, czterodniowe działania przebiegły spokojnie na terenie powiatu szczecineckiego, a mundurowi nie odnotowali poważniejszych zdarzeń drogowych.

Tegoroczna akcja „ZNICZ” trwała 4 dni. W tym czasie zwiększona liczba policyjnych patroli dbała o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby na cmentarzach i w ich pobliżu. W rejonie nekropolii służbę pełnili policjanci z pionu prewencji i ruchu drogowego oraz z pionu kryminalnego.

-W trakcie działań na drogach powiatu szczecineckiego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zwracali szczególną uwagę na kierujących popełniających szczególnie niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz przejeżdżanie linii ciągłej.

-informuje asp. Anna Matys ze szczecineckiej policji

Od czwartku do niedzieli na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a mundurowi pięciokrotnie byli wzywani do kolizji drogowych.

-W tym czasie kontrole policyjne pozwoliły na zatrzymanie i udaremnienie dalszej jazdy kierującemu który jechał samochodem „na podwójnym gazie”. 28-latek podczas kontroli policyjnej miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna jak tylko wyparuje alkohol z jego organizmu usłyszy zarzuty za co grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawo jazdy na kilka lat.

-dodaje A.Matys

W czasie działań policyjnej akcji ZNICZ 2019 nie odnotowano również w rejonie cmentarzy poważniejszych zdarzeń kryminalnych czy też zakłócenia porządku.

(is / Policja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ObatelObatel

2 0

Bardzo dobrze, nagrywać tych cwaniaków co ostro jadą na podwójnej, a uwierzcie, nie brakuje ich.. Niestety 17:27, 04.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GG

0 0

Toruń Bydgoszcz *%#)!& na motorach jeden *%#)!& wywalił się szkoda że dycha ?? 10:19, 05.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA