To była bardzo niebezpieczna sytuacja na drodze krajowej nr 20. Osobowa honda jechała całą szerokością drogi. Inni kierowcy widząc co się dzieje zjeżdżali na pobocze. Była też próba zatrzymania samochodu przez jednego z kierowców, który podejrzewał, że hondą kieruje pijany kierowca. Chwilę później doszło do zderzenia z innym samochodem.
Wszystko działo się w środę około godziny 16:00. Drogą krajową nr 20 od strony Szczecinka w kierunku Bornego Sulinowa jechała osobowa honda. Z relacji świadków dowiadujemy się, że samochód co chwilę zjeżdżał na przeciwny pas jezdni zmuszając innych kierowców, jadących z naprzeciwka, na ucieczkę na pobocze. Wszystko wskazywało na to, że hondą kieruje nietrzeźwy mężczyzna.
[BANER]0[/BANER]
Kiedy samochód wjechał do Jelenina, po raz kolejny zjechał na przeciwny pas jezdni doprowadzając do bocznego zderzenia z jadący z naprzeciwka volkswagenem, którym jechały dwie osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.
Okazało się, że za kierownicą hondy siedział starszy mężczyzna, w wieku około 80 lat. Podejrzenia innych kierowców nie potwierdziły się – mężczyzna był trzeźwy. Nie potrafił jednak wytłumaczyć, dlaczego prowadził samochód w tak niebezpieczny sposób.
Zdarzenie zostało zakwalifikowane przez policję jako kolizja drogowa. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.
[FOTORELACJA]7634[/FOTORELACJA]
[ZT]35594[/ZT]
Akcja #StopPAKT w Szczecinku. Zbierają podpisy
Nie mają większych problemów?
...
18:50, 2026-03-07
Pamięć, która brzmi. Historia, która zobowiązuje.
Brawo za inicjatywe.Chyba cos zmieniło się w urzędzie bo od jakiegoś czasu zaczyna to wszystko żyć!
Olaf
18:50, 2026-03-07
Akcja #StopPAKT w Szczecinku. Zbierają podpisy
Jak rozpocznie się budowa fabryki to będzie dla nich nowy temat do protestów. Ciekawi mnie jak się wówczas będą nazywać.
Jan
18:40, 2026-03-07
Akcja #StopPAKT w Szczecinku. Zbierają podpisy
Pozbierajcie lepiej resztki rozumu...
AQQ
18:18, 2026-03-07
2 2
A co zrobią dziadzi 80 letniemu. Buha ha
2 0
Niech zabiorą prawko albo wyślą na badania
1 2
Kolejny z cyklu ,,mam prawo jazdy od 1967 roku i ani razu nie spowodowałem wypadku "
2 1
Wiek tego konkretnego kierowcy nie powinien być wyznacznikiem komentarzy dla "młodych, zdolnych i genialnie prowadzących".
Kilka liczb z 2021 r.:
sprawcy w wieku 18 lat - 24 lata - 4910 wypadków (kolizji skutkujących śmiercią lub obrażeniami ciała co najmniej jednej osoby)
sprawcy w wieku 25 lat - 39 lat - 8326 wypadków
sprawcy w wieku 40 lat - 59 lat - 7142 wypadki
sprawcy w wieku ponad 60 lat - 4465 wypadków
3 0
Do tej statystyki powinna być dołączona liczba aktywnych kierowców w poszczególnych grupach wiekowych. Bez tych danych są to tylko liczby, z których nie wynika jaka grupa spowodowała procentowo najwięcej wypadków.
Przykładowo:
- sprawcy w wieku 18 lat - 24 lata - 4910 - aktywnych kierowców 10 mln
- sprawcy w wieku ponad 60 lat - 4465 wypadków - aktywnych kierowców 1 mln.
Sama liczba wskazuje, że więcej wypadków powodują najmłodsi, ale w porównaniu z liczbą kierowców to druga grupa jest bardziej niebezpieczna.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz