Zamknij
REKLAMA

Andrzejki 2022. Policja zapowiada wzmożone kontrole kierowców

08.21, 26.11.2022 PAP Aktualizacja: 08.26, 26.11.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

Policja rusza z akcją pod nazwą "Bezpieczne Andrzejki 2022". Kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach. Funkcjonariusze przypominają o przestrzeganiu przepisów oraz o tym, by nie wsiadać za kierownicą po spożyciu alkoholu - podkreślił nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W wigilię św. Andrzeja, a więc w nocy z 29 na 30 listopada tradycyjnie obchodzone są andrzejki, będące dla wielu osób okazją do zorganizowania zabawy. Niektórzy jednak zdecydują się na świętowanie podczas tego weekendu i o nich nie zapomina policja.

Policja rusza z akcją pod nazwą "Bezpieczne Andrzejki 2022". Kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach. Funkcjonariusze przypominają o przestrzeganiu przepisów oraz o tym, by nie wsiadać za kierownicą po spożyciu alkoholu - podkreślił nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Wiele osób spędzi ten czas poza domem, dlatego przemieszczając się po drogach warto zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Apelujemy do kierujących pojazdami o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym nieprowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu

 - zaznaczył nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Dodał, że kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach.

Należy mieć na uwadze, że kierujący pojazdem jest odpowiedzialny nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego, dlatego hasło "Piłeś? Nie jedź!" powinno przyświecać każdemu kierowcy, nie tylko w najbliższe dni, ale przez cały rok.

 - podkreślił nadkom. Opas.

Przypominał, że bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest tzw. nieświadoma nietrzeźwość kierującego.

Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i nie zdaje sobie sprawy, że wciąż ma go w swoim organizmie. Bywa tak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje wytrzeźwienia. Dlatego, zanim wsiądziemy za kierownicę warto poddać się badaniu na określenie stanu trzeźwości. Badanie można wykonać w jednostkach policji.

 - poradził.

Jeżeli zdecydujemy się - podkreślił - na powrót ze spotkania towarzyskiego pieszo, również zadbajmy o własne bezpieczeństwo.

O tej porze roku warto być widocznym na drodze i nosić elementy odblaskowe, w taki sposób, by były widoczne dla innych użytkowników drogi.

- zaznaczył Opas.

Przytoczył też statystyki. Tylko w tym roku zatrzymano ponad 88 tysięcy nietrzeźwych kierowców (rok temu było ich ponad 84 tys.). Ponad 45 tysięcy z nich miało w organizmie 0,5 promila i więcej. 

autor: Aleksandra Kuźniar / akuz/ bf/ jann/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

AQQ.AQQ.

6 1

Na początek polecam to:
https://www.youtube.com/watch?v=2Mpk4U7nijg

I pytanie do policmajstrów. Czemu zatrzymujecie pojazdy jadąc za nimi skoro kierowca nie popełnił ŻADNEGO wykroczenia do tzw "rutynowej" kontroli i kiedy zaczniecie najpierw bić, a potem pytać. Bo wygląda na to, że chyba tęsknicie za czasami ZOMO. Pisopatyczne państwo... 09:59, 26.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PiotrPiotr

3 0

Prawda..w cywilizowanym świecie jak nie popełniłeś jakiegoś wykroczenia to Cię nie zatrzymują.U nas zatrzymają i szukają..szukają 19:30, 26.11.2022


prospektprospekt

1 0

w związku z obecnymi informacjami na temat funkcjonariuszy powinniście przejść się z alkomatem po komendzie. 21:29, 26.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%