Zamknij
REKLAMA

Cichy zabójca ponownie zaatakował. Interweniowały służby

20:50, 12.01.2022 | .
Skomentuj fot. iszczecinek.pl / archiwum
REKLAMA

O tym, jak niebezpieczny jest tlenek węgla przekonała się starsza kobieta, która brała kąpiel w jednym z bloków stojących przy ulicy Rzecznej w Szczecinku. Kobieta zasłabła, musiały interweniować służby ratunkowe.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem. Straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego otrzymał wezwanie na ulicę Rzeczną. Tam w jednym z mieszkań, podczas kąpieli zasłabła starsza kobieta.

Urządzenia pomiarowe ratowników wskazały znaczące przekroczenie tlenku węgla w pomieszczeniach mieszkalnych. Kobieta została przetransportowana do szpitala. Mieszkanie zostało przewietrzone i sprawdzone dokładnie przez strażaków. Wydano także zalecenia dotyczące sprawdzenia przez fachowców urządzeń grzewczych oraz przewodów wentylacyjnych.

[ZT]26512[/ZT]

Strażacy przypominają, że okres grzewczy jest typowym okresem występowania tlenku węgla, którego nie czuć, ani nie widać. Typowymi objawami zatrucia czadem jest ból głowy, nudności, zawroty głowy, duszności, a w konsekwencji utrata przytomności, a nawet śmierć. Ratownicy apelują również o montaż czujników tlenku węgla. To niewielkie urządzenie często może uratować nasze zdrowie oraz życie. Ważne też jest wietrzenie pomieszczeń i dopływ świeżego powietrza.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

gajagaja

2 5

świeże powietrze w Śmierdzinku? FAKE NEWS bo Fabryka smrodu i formaldehyd głupcze! 22:09, 12.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

qq

3 3

Mniej niż zero .Przybij piątkę dla Ziobry. 22:44, 12.01.2022


ciekawostkaciekawostka

2 0

Znowu w bloku. A w skandynawii nie ma żadnych piecyków gazowych w blokach 👍 i nie ma czadu. 07:16, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%