Zamknij
REKLAMA

Majówka na drogach. Będzie więcej patroli i kontroli

15:39, 30.04.2021 | r.
Skomentuj fot. iszczecinek.pl / archiwum
REKLAMA

Wydłużony weekend majowy może mieć wpływ na wzmożony ruch pojazdów oraz pieszych na naszych drogach. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu pojawi się więcej policyjnych patroli. Cały czas panuje stan epidemii i należy zachować się odpowiedzialnie, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami.

W trakcie majówki na drogach pojawi się więcej policjantów. Do służby wyjadą m.in. policjanci ze specjalnych grup SPEED. Będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz właściwego zachowania wobec niechronionych uczestników ruchu.

Podczas kontroli będzie sprawdzany trzeźwości, w celu wyeliminowania kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka. Policjanci będą zwracać również uwagę na korzystanie przez użytkowników pojazdów z pasów bezpieczeństwa, a także właściwe przewożenie dzieci w pojazdach.

Policjanci proszą również aby zwracać uwagę na jednoślady. Zdarzenia, w których uczestniczą motocykliści często pociągają za sobą poważne skutki. Przypominamy, że są oni są mniej widoczni na drodze niż kierujący samochodami.

Do motocyklistów policja apeluje natomiast m.in. o dostosowanie prędkości do warunków ruchu i czytelne sygnalizowanie manewrów. Elementy odblaskowe na motocyklowej kamizelce zdecydowanie zwiększą widoczność kierującego jednośladem.

Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele istotnych czynników m.in. sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, pogoda, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Ponadto, bardzo ważna jest kultura jazdy oraz wzajemny szacunek, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa, co w konsekwencji może przełożyć się na mniejszą liczbę zdarzeń w ruchu drogowym.

Pamiętajmy również o obowiązujących obostrzeniach i zachowujmy się w czasie majówki odpowiedzialnie. Stan epidemii w Polsce cały czas trwa. Nadal dotyczą nas określone ograniczenia, nakazy i zakazy. Policjanci będą zwracać uwagę na obowiązek zakrywania ust i nosa.

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

lipolipo

1 0

Taaa, na pewno.... 20:21, 30.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NeoNeo

3 0

Jechałem trasa szczecinek - koszalin godzina 17.30 mijam Patrol w Białej a kolejny na wylocie do Wierzchowa.
Brawo dla nich😉😉😉😉 21:26, 30.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NsrioNsrio

1 1

Co oni.mi moga. 21:27, 30.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SceptykSceptyk

1 0

11h za kierownicą a żadnego nie widziałem... 14:51, 01.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sceptycznie sceptycznie

1 0

nie tam patrzysz , Spójrz na zatoczki leśne , w krzaki , za kapliczką w marcelinie, za swierkami w Marcelinie , w Pietrzykowie w lesie tam szukają bezpieczeństwa .
Na drogach nie ujrzysz /no chyba że z zaskoczenia na mandat/ 16:33, 01.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%