Zamknij
REKLAMA

Wierzchowo zarybione węgorzem

12:18, 08.11.2019 | Adam Gonczarów / Gmina Szczecinek
REKLAMA
Skomentuj
fot. Kamila Gwiazda

Od 2016r. Gmina Szczecinek jest użytkownikiem obwodu rybackiego jeziora Wierzchowo. Zgodnie z operatem rybackim, jako użytkownik Gmina zobligowana jest do dokonywania cyklicznych zarybień akwenu narybkiem szczupaka i węgorza.

fot. Kamila Gwiazda

7 listopada odbyła się pierwsza w tym roku akcja zarybieniowa. Do jeziora Wierzchowo od strony miejscowości Grąbczyn wpuszczono 850 kg narybku podchowanego węgorza.

 

W akcji zarybiania wzięli udział pracownicy Urzędu Gminy, wędkarze, a także przedstawiciel Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej - Wody Polskie.

fot. Kamila Gwiazda

Nie jest to ostatnie w tym roku zarybianie tego potężnego akwenu. W drugiej połowie listopada do jeziora trafi kolejna "porcja" narybku podchowanego węgorza w ilości 590 kg. Łączna wartość zakupionego przez Gminę narybku wynosi prawie 85 tys. zł.

(Adam Gonczarów / Gmina Szczecinek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Przemek Przemek

0 0

Gmina zarybia ale dla siebie bo na wiosnę mają przystawy postawione i wegorze trafiają do nich na stoły . Złodzieje pobrali pieniądze za karty wędkarskie i cały rok grabili siatkami leszcza i to zaczęli w samo jego tarło a potem z łódeczki sprzedawali po 6 zł. Zrobili ,,eldorado " ale pod siebie tak,, Paweł" wiesz o czym mówię. I ty się nazywasz wedkarzem?!!! 05:45, 15.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TadeuszTadeusz

0 0

Tak niestety miało być eldorado deklaracje pana Wójta , straż społeczna , budowy pomostów etc. A mamy siatki stawiane przez gminę przez cały rok , okłamuje się turystów przy sprzedaży zezwoleń ludzie przyjeżdżają z całej Polski a tu siaty... Wstyd na całą wędkarską Polskę ... Zarządzanie jeziorem identyczne jak za czasów pana K.
15:41, 03.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone