Zamknij
REKLAMA

Pomoc w kształcie serca

09:19, 14.05.2020 | źródło: UM Borne Sulinowo
Skomentuj
fot. Dariusz Tederko
REKLAMA

Kilka tygodni temu przed budynkiem Informacji Turystycznej w Bornem Sulinowie stanął metalowy kosz w kształcie serduszka, który w bardzo szybkim tempie mieszkańcy zaczęli wypełniać plastikowymi nakrętkami. Na tej okazałej konstrukcji nie ma informacji co to za akcja, kto ją zainicjował i kogo w ten nietypowy sposób wspieramy. Brak informacji nie był dla nikogo problemem – sama forma konstrukcji wyzwoliła w naszych mieszkańcach odruch bezwarunkowy – „Pomagamy!”

Mimo wszystko spieszymy Państwu wyjaśnić kto jest pomysłodawcą przedsięwzięcia i kogo wspieramy. Projekt zainicjowało Stowarzyszenie Be Happy, które z własnych środków kupiło metalowe serce. Pierwsza partia plastikowych nakrętek zostanie przeznaczona dla małego Jasia z zespołem Downa z miejscowości Ostroróg (gmina Czaplinek). Mama Janka od wielu lat włącza się w wiele projektów związanych z naszą gminą i z działalnością Stowarzyszenia Be Happy, dlatego też charytatywna akcja jest formą podziękowania w najpiękniejszej formie – pomocy dziecku, które walczy z wieloma schorzeniami.

Niebawem serduszko zostanie oficjalnie przekazane przez Stowarzyszenie Be Happy burmistrzowi Bornego Sulinowa Dorocie Chrzanowskiej.

Podobne serca na nakrętki stanęły przed budynkiem starostwa powiatowego w Szczecinku oraz w Białym Borze.

(źródło: UM Borne Sulinowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

GrazdaninGrazdanin

6 0

Bardzo szlachetna i potrzebna inicjatywa społeczna , ponad jakimikolwiek podziałami - brawo Wy ! Będzie symbolem naszego dobrego serca a przy polsko- ruskiej odda wspaniały klimat pięknego , cudownego miasta jakim jest Borne Sulinowo. 17:30, 14.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AQQAQQ

4 0

Dokładnie,żadnych transparentów,konferencji.Ludzie sami wiedzą co trzeba robić. 18:15, 14.05.2020


REKLAMA