Zamknij
REKLAMA

Trzy gwiazdki dla Centrum Informacji Turystycznej w Bornem Sulinowie

10:06, 05.06.2019 | UM w Bornem Sulinowie
Skomentuj
REKLAMA

Pod koniec maja Centrum Informacji Turystycznej w Bornem Sulinowie otrzymało Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.

Certyfikacja informacji turystycznej w Polsce została wprowadzona w 2010 roku. Stanowi ona bardzo ważny element realizowanej przez Polską Organizację Turystyczną polityki zarządzania jakością Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Jej celem jest: stworzenie krajowej sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej współpracujących ze sobą na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym, zapewnienie odpowiedniej jakości obsługi turystów przez jednostki informacji turystycznej.

Certyfikacja opiera się o 4 kategorie. W zależności od spełnianych kryteriów, jednostkom świadczącym usługi informacji turystycznej nadawane są 1, 2, 3 lub 4 gwiazdki. Proces prowadzony jest na zasadzie dobrowolności, na podstawie indywidualnych zgłoszeń jednostek informacji turystycznej. Obecnie w Polsce funkcjonuje 424 certyfikowanych centrów i punktów IT, z tego 17 w województwie zachodniopomorskim.

Certyfikacja biur informacji turystycznej jest prowadzona przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z właściwą dla danego regionu regionalną organizacją turystyczną (na Pomorzu Zachodnim partnerem jest Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna).

Certyfikacja przeprowadzana jest na zasadzie dobrowolności, na podstawie indywidualnych zgłoszeń podmiotów informacji turystycznej.

(UM w Bornem Sulinowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA