Zamknij
REKLAMA

Orange buduje sieć światłowodową w Białym Borze

05:26, 09.07.2020 | źródło: Orange Polska
Skomentuj
REKLAMA

Rosnąca liczba osób pracujących zdalnie, zamknięte szkoły i uczelnie to wszystko wpływa na zwiększone zapotrzebowanie na dostęp do internetu, a mieszkańcy obszarów wykluczonych cyfrowo odczuwają najdotkliwiej obecną sytuację.

Rozumiejąc społeczną potrzebę i odpowiedzialność, Orange Polska dokłada wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania społeczności lokalnej dotyczące budowy sieci światłowodowej i dostarczenia superszybkiego internetu.

Dlatego też na terenie gminy Biały Bór, w ramach projektu „Szczecinecko-Pyrzycki Część A Orange Światłowód”. Projekt jest realizowany z dofinansowaniem ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Celem inwestycji jest właśnie likwidacja internetowych „białych plam” i dostarczenie mieszkańcom ultraszybkiego internetu. W ten sposób zmniejsza się technologiczny dystans w stosunku do lepiej rozwiniętych cyfrowo regionów kraju.

Realizacja projektu rozpoczęła się doprowadzeniem światłowodu do szkół i placówek edukacyjnych zakwalifikowanych do projektu w miejscowości: Sępolno Wielkie, Biały Bór, Drzonowo, Biały Dwór. Dzięki temu placówki te mogą już korzystać za pośrednictwem firmy NASK z dostępu do internetu oraz Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, co umożliwia im rozwój nowoczesnych form kształcenia oraz zdobywanie nowych kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.

W drugim etapie projektu POPC, Orange Polska zajął się budową sieci światłowodowej do wytypowanych gospodarstw domowych.

Sępolno Wielkie - podłączono szkołę, Biały Bór - podłączono 3 szkoły, Drzonowo - podłączono szkołę, Biały Dwór - podłączono 48 adresów.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, w ramach projektów z dofinansowaniem ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, inwestycja realizowana jest do granicy działek, na których znajdują się budynki jednorodzinne oraz do części wspólnej budynków wielorodzinnych. W drugim przypadku konieczna jest zgoda zarządcy lub współwłaścicieli nieruchomości. Odmowa ze strony właścicieli budynków wielorodzinnych na doprowadzenie sieci do budynku uniemożliwi jej wykonanie.

(źródło: Orange Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Gość Gość

1 0

Super inwestycja ale dlaczego tylko taki kierunek Gmina Szczecinek czeka na taką inwestycję - CZEKAMY NA WAS !!! 10:57, 09.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PatrykPatryk

0 0

W Grzmiącej też Orange podłącza Internet ,Ale jakoś sensacji gmina nie szuka A tu już pisza 22:50, 09.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA