Zamknij
REKLAMA

Biały Bór żegna stare piece. 85 "kopciuchów" do likwidacji

12:19, 19.03.2020 | źródło: wzp.pl
REKLAMA
Skomentuj

Biały Bór przystąpił do Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego. Gmina podjęła działania, które pomogą mieszkańcom w wymianie starych urządzeń grzewczych. Na ten cel pozyskała unijne wsparcie Regionalnego Programu Operacyjnego. Podpisana przez wicemarszałka województwa Tomasza Sobieraja umowa dofinansowania zadania została przekazana władzom lokalnego samorządu.

Zachodniopomorski Program Antysmogowy rusza pełną  parą. Kolejne samorządy przystępują do pilotażu i chcą pomagać swoim mieszkańcom w wymianie przestarzałych pieców i kotłów oraz przeprowadzeniu termomodernizacji budynków jednorodzinnych wraz ze zmianą indywidualnych systemów ogrzewania na bardziej ekologiczne.

– Zachodniopomorski Program Antysmogowy to tzw. projekt parasolowy. Oznacza to, że w pierwszej kolejności gminy składały wnioski o dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego, w imieniu swoich mieszkańców. Ten etap został już zakończony. Wybraliśmy projekty do dofinansowania. Wśród nich jest projekt Gminy Biały Bór, która na wymianę starych urządzeń grzewczych otrzyma ponad 762 tys. zł wsparcia.

– wyjaśnia Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj

Gmina Biały Bór zakłada wymianę 85 pieców węglowych w indywidualnych gospodarstwach domowych na urządzenia gazowe, opalane pelletem i ekogroszkiem. Chce także wykonać 85 świadectw charakterystyki budynków. Mieszkańcy mogą ubiegać się o  wsparcie w wysokości 7,5 tys. zł. Szczegóły na stronie internetowej gminy.

W całym województwie, dzięki wdrożeniu Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego zostanie wymienionych ponad 2 tys. tzw. „kopciuchów”.

(źródło: wzp.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KotłyKotły

1 3

Zapraszamy do skorzystania z profesjonalnego doboru i montażu kotła na pellet, Sprzedaż/Montaż/Serwis Kotłów c.o.
W ofercie Kostrzewa, Kotłospaw, Lazar, Defro, Zębiec.
Usługi wykonujemy pod dotacje gminne i Czyste Powietrze.
Hryszkiewicz Szczecinek
Tel.513589489
www.hryszkiewicz.pl 16:23, 19.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dżonydżony

1 0

jak dowalą rachunek za gaz to się gorąco zrobi 08:28, 20.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone