Zamknij
REKLAMA

Biały Bór walczy o obwodnicę. Mieszkańcy zbierają podpisy pod listą poparcia

07:50, 16.03.2020 | a.
REKLAMA
Skomentuj

Minister infrastruktury przedstawił listę stu miejscowości, które w najbliższych latach doczekają się budowy obwodnicy. Niestety na liście głównej nie znalazł się Biały Bór, który od lat walczy o to, aby dwie drogi krajowe „wyprowadzić” z centrum miasta. Biały Bór znalazł się dopiero na liście rezerwowej.

Mieszkańcy Białego Boru z burmistrzem Pawłem Mikołajewskim na czele chcą powalczyć o obwodnicę. W mieście zbierane są podpisy pod listą poparcia dla tej bardzo ważnej dla miasta inwestycji.

-W chwili obecnej w rządowym programie budowy 100 obwodnic, znaleźliśmy się na liście rezerwowej, a ponieważ można składać uwagi do programu, to chcemy pokazać decydentom, że ujęcie naszej inwestycji jest bardzo ważne.

-mówi Paweł Mikołajewski

Dlaczego obwodnica Białego Boru jest tak ważna?

-W Białym Borze spotykają się aż dwie drogi krajowe (nr 20 i 25) są to drogi o strategicznym znaczeniu dla wojska, są to również bardzo popularne kierunki ruchu w kierunku wybrzeża.

To u nas, podobnie jak dalej w Bobolicach, latem ruch staje całkowicie. Jest dużo zdarzeń drogowych, praktycznie cały rejon granic województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego łączy się u nas.

Podpisy zbierane będą do 18 marca. Następnie wraz z uwagami do programu zostaną przedłożone do Ministerstwa Infrastruktury.

- Chcemy, aby rozpoczęła się praca wokół rozwiązania problemów komunikacyjnych naszego miasteczka. Wiem i czuję, że jeśli nie teraz, to już zapewne nigdy. Dlatego walczymy i będziemy zabiegali o dostrzeżenie problemów komunikacyjnych tego regionu.

-dodaje Paweł Mikołajewski

(a.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MiszczuMiszczu

3 2

Burmiszczu.A co z łopat fabryką się pytam?Gdzie ona się zapodziała? 11:07, 16.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SZPAGACIK_SARCOFAGOSZPAGACIK_SARCOFAGO

3 1

Wywalczcie oficjalnie obwodnicę, no bo to jest o wiele lepiej;trzymamy z Wami BIały Bór i trzymamy kciuki za Was i zbierajcie nie tylko podpisy, wielkie miasta są lepsze . 12:12, 16.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone