Zamknij
REKLAMA

Absurd drogowo-kolejowy w Sitnie. Nowy przejazd jest, ale nie można z niego korzystać

16:55, 06.11.2019 | a.d
Skomentuj
REKLAMA

178 mln zł to kwota jaka została przeznaczona na projekt „Rewitalizacja linii kolejowej nr 210 na odcinku Szczecinek – Runowo Pomorskie” realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Celem projektu było przywrócenie ruchu dwutorowego na około 25-kilometrowym odcinku Szczecinek – Łubowo oraz rewitalizacja 33 obiektów inżynieryjnych. Dzięki temu pociągi przyśpieszą do 120 km/h, czyli nawet o 40 km/h więcej niż przed realizacją projektu. Inwestycja znacząco ma wpłynąć także na poprawę bezpieczeństwa, między innymi przez budowę nowych przejazdów kolejowych. Jeden z takich przejazdów został wykonany w Sitnie.

-PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudowały nowy, bezpieczny przejazd kolejowo-drogowy w ramach rewitalizacji linii kolejowej 210 na odcinku Szczecinek – Runowo Pomorskie. 

- mówi Marta Burczyk, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Przejazd jest, ale nie można z niego korzystać

Budowa przejazdu została ukończona w sierpniu. Do dziś nie można z niego korzystać. O interwencję w tej sprawie poprosili nas mieszkańcy Sitna, którzy regularnie korzystają z drogi, która przecina tory. Mieszkańcy, aby przejechać przez tory muszą korzystać z prowizorycznej drogi, która przebiega przez prywatne pole.

Dlaczego tak jest?

-Prace po stronie PLK zostały zakończone, teraz czas na operatora energii, który musi wybudować przyłącza zasilające urządzenia sterowania ruchem kolejowym. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. już kilkukrotnie wnosiły  o wykonanie tych prac. Dopiero po kompleksowym uruchomieniu i przeprowadzeniu prób działania urządzeń sterowania ruchem kolejowym przejazd kolejowo-drogowy zostanie udostępniony kierowcom. Do tego czasu, ze względów bezpieczeństwa przejazd będzie zabezpieczony zaporą, które mają zabezpieczać przed niepowołanym wjazdem.

- wyjaśnia Marta Burczyk

Kiedy przejazd zostanie udostępniony kierowcom? Na to pytanie nikt na razie nie potrafi odpowiedzieć. Samochody grzęzną w błocie, a kierowcy na nowy przejazd póki co mogą tylko popatrzeć z daleka.

[ALERT]1573060921552[/ALERT]

 

(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

RoberRober

5 0

co to za absurd ...słaby
ulica Prusa to jest absurd !! : nowe oświetlenie, nowy chodnik, nowy asfalt i ...kończy się w krzakach przed osiedlem
23:20, 06.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AbsurdAbsurd

0 1

Absurd jaki Absurd takie przepisy stworzyli nasi politycy że nawet lepiej aż no szkoda pisać a co dopiero machnąć ręką 07:26, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarkusMarkus

1 1

Absurd? Raczej bubel, popatrzcie na sygnalizatory przy przejeździe- stoją odwrotnie no chyba że będą zatrzymywały pociąg przed przejazdem a nie samochody.?? 09:17, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Twon nickTwon nick

1 1

PKP w pełnej krasie, i oni będą remontować dworzec, strach się bać 09:31, 07.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

szary obywatelszary obywatel

0 0

Podbudowałeś swoje ego? 13:33, 12.11.2019


REKLAMA
REKLAMA