Zamknij
REKLAMA

Trwają prace drogowe w Sępolnie Wielkim

09:20, 03.09.2019 | Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe
REKLAMA
Skomentuj

Trwają prace związane z przebudową odcinka drogi łączącego miejscowość Sępolno Wielkie z DK nr 25. Arteria ma długość 2,7 km. Koszt całej inwestycji, którą realizuje drawska firma Pol-Dróg,  to ponad 3,316 mln zł. Na to zadania Powiat Szczecinecki otrzymał dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg  Samorządowych w wysokości 2 mln zł.

Droga nie dość, że wąska, to jeszcze musiała obsłużyć transport ciężarowy, bowiem w Sępolnie Wielkim funkcjonuje Lafarge Sp.z o.o. zajmująca się produkcją kruszywa i betonu. Teraz zostanie ona wzmocniona i poszerzona do 6 metrów. Ponadto zakres prac przewiduje  przebudowanie zjazdów indywidualnych i skrzyżowań z drogami publicznymi, powstaną zatoki autobusowe i odwodnienie powierzchniowe drogi z odprowadzeniem wody poprzez pobocza gruntowe do istniejących rowów przydrożnych.

Powiat Szczecinecki starania o pozyskanie dofinansowania z rządowego programu rozpoczął już w roku ubiegłym. Dzięki zabiegom starosty Krzysztofa Lisa, burmistrza Białego Boru Pawła Mikołajewskiego oraz nieocenionej pomocy wiceminister Małgorzaty Golińskiej, która w proces  pozyskania środków zaangażowała się od samego początku, wojewoda zachodniopomorski zdecydował o ich przyznaniu. Stosowne umowy parafowano 12 lipca 2019 r.

W kosztach inwestycji partycypuje również firma Lafarge, która dostarczy kilka tysięcy ton kruszywa. Prace prawdopodobnie znajdą swój finał do końca października.

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

gośćgość

2 0

Na zdjęciu - nie wiem czy się mylę ale ...... asfalt kładzony jest bezpośredno na istniejąca drogę - nie jestem drogowcem ale ... dużo jeżdzę i coś takiego jak frezowanie starej nawiechni ..... . Chyba że ..... tanio ma być. 12:17, 03.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GoscGosc

0 0

Doklejają brakujący pasek, tak aby mogły się minąć dwa samochody. Na to pójdzie właściwa nawierzchnia. Raczej tania przebudowa, bez wzmacniania podłoża. 16:52, 03.09.2019


REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone