Zamknij
REKLAMA

Dali się porwać atmosferze Świąt Bożego Narodzenia i zaśpiewali dla Borysa.

10:15, 19.12.2021 | .
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

Zbliżające się Święta sprzyjają dobroci, hojności i zaangażowaniu w rozmaite akcje charytatywne. Zwłaszcza gdy potrzebującym pomocy jest małe, bezbronne dziecko.

Czteroletni Borys Bielecki doświadczył w swym krótkim życiu wiele cierpienia. Od dnia narodzin zmaga się z ciężką wadą nerek, a niedawno wykryto u niego także szereg innych chorób współistniejących. Jedną z nich jest padaczka ogniskowa z zaburzeniami świadomości i objawami ruchowymi, inną afazja ekspresyjna, lęk przed ludźmi, dotykiem oraz zaburzenia mowy… Poza tym Borys jest nadal diagnozowany w kierunku autyzmu oraz choroby Battena. Chłopczyk znajduje się pod opieką szeregu poradni specjalistycznych, a jego konsultacje, terapia i leczenie wymagają ogromnych nakładów finansowych.

[FOTORELACJA]6417[/FOTORELACJA]

Na szczęcie rodzice malca, mogą liczyć na ludzi dobrej woli. Najpierw z inicjatywą pomocy wystąpiło Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego, a w miniony piątek (17 grudnia) swą solidarność okazała społeczność Szkoły Podstawowej w Żółtnicy. By wspomóc leczenie Borysa zorganizowany został koncert muzyki świątecznej, połączony z kiermaszem ozdób choinkowych.

Na szkolnej sali gimnastycznej, zamienionej z tej okazji w prawdziwą zimową krainę, uczniowie z S.P Żółtnica zaprezentowali przygotowane jasełka, a ich koledzy i nauczyciele recytowali wiersze i śpiewali świąteczne piosenki, w oryginalnych aranżacjach. Jednocześnie każdy chętny mógł uraczyć się gorącym napitkiem, skosztować któregoś z przygotowanych ciast lub zakupić piękne rękodzieło, przygotowane m.in. przez Monikę Klimczak, Sylwię Kopczyńską oraz Dariusza Klimczak.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%