Zamknij
REKLAMA

Kolejna dobra wiadomość dla rowerzystów. Trasa rowerowa połączy Rakowo z Bornem Sulinowem

11:09, 06.08.2021 | źródło: UM Borne Sulinowo
Skomentuj fot. Frog / Fotografia z obszaru, gdzie będzie przebiegać trasa rowerowa
REKLAMA

Mamy kolejną dobrą wiadomość dla miłośników turystyki rowerowej. Wkrótce pojawią się kolejne kilometry nowych tras rowerowych w naszym regionie. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił właśnie przetarg pn. „Budowa sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego – Trasa Pojezierzy Zachodnich etap VIII (odc. Rakowo-Borne Sulinowo)”.

Projektowana trasa będzie miała długość około 10 kilometrów i będzie przebiegać wśród malowniczych pól i lasów gminy Borne Sulinowo.

-Niewątpliwą atrakcję stanowić będzie przejazd dawnym nasypem kolejowym i wyremontowany mostem, który wznosi się na wysokość ok. 10 m nad rzekę Piławę. Ten fragment trasy z całą pewnością docenią osoby, które poszukują spokoju, wytchnienia i pięknych widoków –czytamy na stronach urzędu.

Odcinek pomiędzy kolonią Rakowo a Łubowem zostanie poprowadzony po drodze powiatowej i oznakowany. Pierwszy odcinek inwestycyjny znajduje się z Łubowie, gdzie przebudowany na ciąg pieszo-rowerowy zostanie istniejący 300-metrowy chodnik. Natomiast zaraz za przejazdem kolejowym powstanie 1,1-kilometrowy odcinek o nawierzchni bitumicznej i szerokości 3 m. Będzie częściowo biegł po istniejącej drodze gruntowej wzdłuż torów kolejowych, a dalej po nieczynnym nasypie kolejowym. Tu na drodze będzie dopuszczony ruch pojazdów rolniczych, obsługujących otaczające pola.

Dalej, na długości 8,1 km droga dla rowerów będzie miała nawierzchnię bitumiczną o szerokości 2,5 m. To właśnie w ciągu tego odcinka, który nadal biegnie po nasypie, znajduje się most kolejowy o długości 21 m i szerokości 5,2 m. Obiekt wyniesiony jest około 10 m nad rzeką. Konstrukcję stanowią dwa nitowane stalowe dźwigary.

[ZT]24692[/ZT]

Ostatni odcinek do oznakowania to przejście drogi rowerowej przez Borne Sulinowo.

W planach są kolejne odcinki tras rowerowych w naszym regionie. Docelowo trasa ma połączyć jeszcze Borne Sulinowo ze Szczecinkiem i Białym Borem.

(źródło: UM Borne Sulinowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

TrolekTrolek

3 0

Ja tam mam zasięg ok 20km i w tym promieniu od Szczecinka ścieżki rowerowe są dla mnie interesujące. Z chęcią bym pojechał rowerem po ścieżce np do Gwdy, Jelenia, Borne, ale się nie da. Można asfaltem, ale co to za przyjemność? 13:04, 06.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BebebeBebebe

4 1

Tam to mają rozmach!Brawo 13:10, 06.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DagmaraDagmara

5 1

Sprzeciw. Powinni pomyśleć o wyeliminowaniu kolarzy z dróg krajowych. Budowa ścieżek właśnie przy czy wzdłuż dk A nie na odludziu 14:30, 06.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TakTak

6 4

Ścieżka rowerowa super sprawa ale pociąg byłby lepszym rozwiązaniem, a jak się nie da to chociaż więcej busów bo do Bornego z Łubowa ciężko się wydostać dla kogoś kto nie ma auta. Raczej na rowerze ciężko zakupy przewieźć. :( 15:30, 06.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TataTata

0 4

Do anka
Czochraj bobra 18:52, 06.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzytelnikCzytelnik

2 0

A do Turowa ścieżka gdzie ??? Czekamy chyba na kilka tragedii wtedy może ktoś o niej pomyśli.... 22:07, 07.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%